Xerox, HP’ye Talip Oldu

Share

ABD merkezli uluslararası teknoloji şirketi Xerox, bilgisayar, laptop ve yazıcı üreticisi HP’yi satın almaya hazırlanıyor. Wall Street Journal’da yer alan habere göre, Xerox Holdings Corp, nakit-hisse senedi anlaşması ile HP’yi kendi saflarına katmayı planlıyor.
Haberde yer alan detaylara göre Xerox, kişisel bilgisayar üreticisi HP’yi satın almak için 27 milyar dolar civarında olan piyasa değerinin teklif vermeyi değerlendiriyor. Xerox’un bu satın almayı gerçekleştirmek için adı açıklanmayan büyük bir bankadan da fonlama için resmi olmayan taahhüt aldığı da yine haberde yer alan bilgiler arasında. Reuters’ın satış ile ilgili sorusuna ise HP sözcüsü; söylentilere ya da spekülasyonlara ilişkin açıklama yapmadıklarını söyleyerek yanıt verdi.
Xerox hafta başında, Fujifilm Holdings ile ortak girişimi olan Fuji Xerox’taki yüzde 25 payını 2.3 milyar dolar karşılığında satacağını da duyurmuştu. Üçüncü çeyrekte yazıcı faaliyetlerinden elde ettiği gelir yıllık yüzde 5 düşen HP ise son dönemde yazıcı sektöründe bocalıyordu.(BSHA)

BSHA – Bilim Sağlık Haber Ajansı

Türkiye Ajans

[email protected]

You may also like...