Share

4 etapta 3 bin 500 bağımsız birim tamamlanacak

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Karabağlar’ın Uzundere semtindeki kentsel dönüşüm projesinin 3. ve 4’üncü etaplarında yürütülen çalışmaları yerinde inceledi. İzmir’de uygulanan kentsel dönüşüm modelinin Türkiye’ye örnek olmasını dilediğini belirten Başkan Soyer, “İzmirlinin beğenisine layık inşaatlar yapıyoruz. Uzundere’de 2026’ya kadar dört etapta toplam 3 bin 500 bağımsız birimi tamamlayacağız” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin belediye garantörlüğünde, yüzde yüz uzlaşıyla, yerinde ve kooperatifçilik modeliyle yürüttüğü kentsel dönüşüm çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Karabağlar Uzundere’de birinci ve ikinci etabı tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, 3’üncü etapta inşaat çalışmalarını, 4’üncü etapta ise yıkım faaliyetlerini sürdürüyor.
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, her iki etapta süren çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Soyer’e İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Suphi Şahin ve Büyükşehir Belediyesi bürokratları eşlik etti.

“Yeni yıla yıkımı yapılacak bina bırakmayacağız”
Başkan Soyer, “Şu anda yaptığımız takvime göre 25 Aralık tarihine kadar 3. ve 4’üncü etapta kalmış binaların yıkımını tamamlayacağız. Yeni yıla yıkımı yapılacak bina bırakmayacağız. Kentsel dönüşüm çerçevesinde yaptığımız çok amaçlı salon, kütüphane gibi sosyal donatı alanlarını içeren binamızın tamamlanmasını sağladık. Ocak ayı, en geç Şubat başında o binamızın açılışını yapacağız. Uzundere’de 2026’ya kadar dört etapta toplam 3 bin 500 bağımsız birimin tamamlanmasını sağlamış olacağız” dedi.

Kaynak:izmir BB

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir