Share

ACCA Career Navigator Hayata Geçirildi!

Küresel muhasebe ve finans meslek kuruluşu ACCA (Fermanlı Ruhsatlı Muhasebeciler Birliği) iş dünyasına yeni adım atan Z Kuşağı temsilcileri başta olmak üzere, muhasebe ve finans alanında başarılı bir kariyere sahip olmak isteyen her yaştan profesyonel için kariyer kılavuzu niteliğindeki online platform “ACCA Career Navigator”ı hayata geçirdi.

 

Dünyanın 178 ülkesinde 233 binden fazla üyesi ve 536,000 adayı bulunan küresel bir finans ve muhasebe meslek kuruluşu olan ACCA, üye ve adaylarının kariyer yolculuklarına yeni online platformu “Career Navigator” ile destek oluyor. 

 

Careernavigator.accaglobal.com adresinden ücretsiz olarak erişilen “ACCA Career Navigator”, muhasebe ve finans alanında ortaya çıkan yeni kariyer sahalarını ve bunların gerektirdiği mesleki yetenekleri iş rolleri ile eşleştiren online bir kariyer kılavuz platformu.  

 

Platform ACCA üye ve adaylarına yönelik ayda 250,000’den fazla küresel iş fırsatı ve 7,000’den fazla staj başvuru imkânı ile adaylara iş arama süreçlerinde katkıda bulunacak 600’e yakın makale ve videoyu da tercih edilen kariyer alanları doğrultusunda sunuyor. Kullanıcılarının muhasebe ve finans alanında kendilerinde hangi mesleki bilgi ve beceriyi daha fazla geliştirmeleri gerektiğini anlamalarına yardımcı olan platform, bir yandan kariyer tavsiyeleri verirken, diğer yandan ihtiyaç duydukları eğitim ve gelişim fırsatları hakkında da kendilerini bilgilendiriyor. Ayrıca kariyer hayatının başında olan Z kuşağının muhasebe ve finans alanındaki kariyer yolculuklarını planlamalarına destek oluyor, ilerleyen kariyerlerinde hedeflerini artırmaları için ilgili güncel mesleki gelişmeleri keşfetmelerini ve böylelikle bir sonraki fırsata hazır olup, sürekli gelişen bir kariyeri yönlendirebilmelerini sağlıyor. Platform aynı zamanda kullanıcılarına özgeçmişlerini sisteme yükleme ve kontrol ettirme olanağı da sunuyor. Günde ortalama 70 bin iş alarmı sistem tarafından kullanıcılarına gönderilerek, fırsatların, iş arayanların dikkatini çekmesine imkan tanıyor.  

 

ACCA Türkiye, Azerbaycan, Gürcistan ve Afganistan Bölge Başkanı Filiz Demiröz, ACCA olarak önümüzdeki on yıl içinde, muhasebe ve finans mesleğinin daha da güçlenerek kurumların, iş dünyasının ve ekonomilerin sürdürülebilirliği için kilit konuma sahip olacağını ön görüyoruz. 2020’li yıllarda muhasebe ve finans alanını yeniden şekillendirecek ve hem bu sektörde çalışan hem de kariyer hayatına bu sektörde adım atacak Z Kuşağına birçok fırsat sunacak üç kritik değişim ve fırsat dalgasını tespit ettik:

  • Akıllı teknoloji: Dijitalleşme küresel ekonomiyi dönüştürecek ve meslekteki işleri, gerçekleştirilen faaliyetleri, bunların nasıl teslim edileceğini, işin nerede ve kimler tarafından yapıldığını yeniden düzenleyip değiştirecek. 
  • Beceriler ve Eğitim 4.0 : Kurumlarının büyümesini desteklemek için muhasebe ve finans mesleğinde ihtiyaç duyulan mesleki yetenekler, iş yeri becerileri ve mesleki eğitim üzerinde büyük değişiklikler olacak.
  • Dönüşen kariyerler: Değişen iş ihtiyaçları ve iş operasyon modelleri karşısında kariyer yolları da değişecek.” 

 

ACCA’in muhasebe ve finans dünyasındaki tecrübeleri, düzenli olarak yaptığı sektör araştırmalarının sonuçları, güçlü iletişim ağı gibi kaynaklardan faydalanarak yarattığı Career Navigator platformunun amacı, bu değişime adapte olmak arzusundaki profesyonelleri desteklemek. Bunu da,  ACCA üye ve adaylarının ruhsat yolculuğu süresince ve profesyonel hayatları boyunca edindiği kazanımlara uygun ve kendilerini sonraki adımlara en hızlı ve doğru şekilde taşıyacak kullanıcı dostu arayüzü ile yapıyor. Ayrıca finans ve muhasebe profesyonellerinin kariyerlerinde güvenle ilerlemelerini, işverenleri için kıymetli ve güçlü iş ortakları olmalarını sağlıyor. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı