Alanya da Emekliler maaşı ile tiyatro yaptı

Share

 

Antalya nın Alanya İlçesinde yaşayan ve tiyatroya gönül veren tiyatro sever yirmi emekli, maaşının yarısı ile tiyatro oyunu çıkartıp seyirci ile buluşturdu.

İlçede yaşayan tiyatro oyuncusu ve yönetmen Zeki Demir in yönettiği , Karaman, Sarıveliler, Göktepeli yazar Selma Koruk un yazdığı Emekliysen isimli eser sahnelendi.
Yirmi emeklinin sahneye çıktığı oyun iki aylık titiz bir çalışmanın ürünü olan Emekliysen isimli treji komik oyun Alanya Kültür Merkezi B Salonda seyirci ile buluştu. Salonu tıklım tıklım dolduran tiyatro severler oyuna yoğun bir ilgi gösterdi.
Selma Koruk un yazıp , Zeki Demir in yönettiği , Mücahit Tınas ın sahne amirliği yaptığı oyunda A dan Z ye Ayfer Uğurluoğlu, Ayşe Aşıkoğlu, Beklem Kurşun ,Belgin Keser, Erdem Bacak, Firdevs Göçer, Gökçe Nihan Doğan, Günseli Tuncalı, Gülay İşivar, Haydar Öztomruk, Mücahit Tinas, Mihriban İncezeybekler, Selma Koruk, Şengül Tanrıverdi ve Zeki Demir oyunda rol aldı.
Emekliysen isimli oyunda toplumun değişik kesimlerinden ,farklı yaşamları olan emeklilerin öyküleri bazen güldüren bazen de düşündüren bir dille anlatılıyor.
Oyunun Yönetmeni Zeki Demir “Emekli arkadaşlarımız yetmeyen maaşlarının da yarısını harcayarak , haftada üç gün prova yaparak iki aylık süreçte emekli insanların yaşamlarından kesitlerin yer aldığı oyunu hazırlayıp seyirci ile buluşturduk. Aldığımız alkış ve oyuna gösterilen ilgi bütün yorgunluğumuzu aldı ” dedi.
Oyuna farklı şehirlerden turne teklifi geldiği de ifade edildi.
Haber: Zeki Demir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir