Alanya Dostder, Film Platosu kuruyor

Share

 

Kısa adı Dostder olan Alanya Doğa Sanat ve Turizm Derneği hedef büyüttü. Dernek Alanya da film platosu kuruyor.

Merkezi Alanya da bulunan Dostder, Doğa Sanat ve Turizm Derneği çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Şafak Kuru nun başarılı bir şekilde başkanlık görevini sürdürdüğü dernek , Saray Mahallesi, Otogar yakınında yeni dernek binasını hizmete açtıktan sonra hedef büyüttü.
Dernek Başkanı Şafak Kuru ve dernek üyeleri Avsallar da , dernek adına kullanım hakkı alınan ormanlık bölgede incelemelerde bulundu. Başkan Kuru ve dernek üyeleri, on hektarlık ormanlık alanda bir dizi etkinlik ve çalışma programı hazırlığı içine girdi.
Dostder Başkanı Şafak Kuru , Avsallar bölgesinde derneğe kullanım için verilen on dönüm ormanlık arazi üzerinde film platosu , tiyatro gösterileri ve koro etkinlikleri ile değişik etkinlikler, piknikli programlar ve zayıflama programları düzenlemek için harekete geçtiklerini ifade etti.
Kültür sanat , doğa ve turizme önem veren, destek olmak isteyen herkesi derneğe üye olmaya davet eden Başkan Kuru, Mart ayı içinde çam ve makilerle dolu alandaki meydanda birde Piknik etkinliği düzenleyeceklerini ifade etti.
Kuru ayrıca bölgede kurulacak film platosunda Yörük kültürü ile ilgili bir film çekileceğini ve film, klip, dizi çekimlerinin devam edeceğini sözlerine ekledi.
Dostder in Avsallar da doğal ortamdaki kullanım alanına yapılan gezisine ünlü yazar ve yayıncı Aslan Bayır, sinema tiyatro oyuncusu ve gazeteci Zeki Demir, TV programcısı Kısmet Çalışkan da katılan isimler arasında yer aldı.
Haber: Zeki Demir

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir