ALTİD’de güç birliği

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı Burhan Sili, “Sürdürülebilir turizmin sağlanması, daha koordineli ve dinamik çalışma için Alanya Belediyesi, ASAT ve ALTİD arasında ortak çalışma birimi kurulacak. Kanalizasyon ve arıtma sorunları başta olmak üzere oluşan şikayetlere anında müdahale edilecek” dedi.

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Yönetim Kurulu toplantısı, Antalya Su ve Atıksu İdaresi (ASAT) Genel Müdürü Osman Yıldız ve Alanya arıtmaları yetkilileri, Antalya Büyükşehir Belediyesi Çevre Sağlığı Birimi Ziraat Yüksek Mühendisi Ali Aksoy, Şehir Plancısı Alanya ve Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Erkan Demirci, Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Ali Yenialp ile Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Sevda Erdoğmuş’un katılımıyla Kaila City Hotel’de yapıldı. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi ve ALTİD Başkanı Burhan Sili’nin başkanlığında yapılan toplantıda, Alanya sınırları içinde bulunan arıtma tesislerinin durumu, yeniden yapılandırma süreçleri ve finansal kaynaklar, yatırımlar, kanalizasyon çalışmaları, yeni teknoloji arıtma tesislerine dönüşüm süreci, arıtma tesislerinin konumları, ihale süreçleri, arıtma mülkiyetleri, ASAT ve Alanya Belediyesi arasında çözüm odaklı işbirliği yapılanması, çevre kirliliği şikayetlerine hızlı müdahale ve yaptırımların uygulanması, turistik tesislerde karasinek mücadelesi ve file tuzak uygulaması ve eğitimleri, vektörel mücadelede fiziki ve kültürel yöntemler konuları görüşüldü.
‘HALK SAĞLIĞI KORUNACAK’
Turizm sektörünün pamuk ipliğine bağlı hassas bir sektör olduğunu vurgulayan ALTİD Başkanı Burhan Sili, toplantının önemiyle ilgili şunları söyledi: Arıtmaların son durumlarıyla ilgili bilgi aldık. Kapasiteleri ve bundan sonraki süreçle ilgili değerlendirmemizi yaptık. Üzerimize düşen vazifeleri de aldık. Arıtmalarda oluşan olumsuzlukların önlenmesi adına turistik tesislerimizde yapılması gerekenleri ve aynı zamanda sinek üremesinin önlenmesi konularını görüştük. Bu konularda çalışma birimlerimizi oluşturduk. Antalya Büyükşehir Belediyesi, Alanya Belediyesi ve ALTİD yöneticilerinin içinde olduğu bir birim bu çalışmaları takip edecekler. Birebir ilişkilerimizi güçlendirerek daha koordineli ve kurumsal bir şekilde şehrimizin geleceği adına güç birliği oluşturduk. Daha dinamik bir yapı oluşturarak mevcut olumsuzlukları önlemede veya oluşabilecek olumsuzluklar için erken önlem alma noktasında hareket edeceğiz. Halk sağlığımızın korunması ve turizm sektörümüzün kalite çıtasını daha yukarı taşıma anlamında oldukça faydalı bir toplantı gerçekleştirdik.


Etiketler:
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. turkiyeajans.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz İçeriklerle ilgili Kanun ve Hukuka aykırılık içeriğin şağlayıcısı veya bültenin sahibini bağlar. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. turkiyeajans.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir