Amatör Yol Bisiklet Yarışı Granfondo’nun son etabı İzmir’de tamamlandı

Share

Granfondo ve halk sürüşüne katılan toplam 3 bin 500 bisikletli Konak’tan pedalladı.

 

İstanbul ve Ankara’dan sonra üçüncü ve son etabı İzmir’de gerçekleşen Granfondo Amatör Yol Bisiklet Yarışı’na yerli ve yabancı 2 bine yakın sporcu katıldı. Uzun ve kısa iki parkurdan oluşan yarış Konak Cumhuriyet Meydanı’nda başladı. Uzun etapta erkeklerde Ahmet Eren, kadınlarda Züleyha Dikbaş birinci olurken kısa parkurda erkeklerde Nurettin Emre Oruç, kadınlarda Sevcan Alper birinciliği göğüsledi.

Türkiye’nin en büyük amatör yol bisiklet yarışı olarak gösterilen Granfondo serisinin üçüncü ve yılın son etabı İzmir Konak Cumhuriyet Meydanı’nda start aldı. 2 bine yakın yarışmacı, 59,5 kilometrelik kısa ve 108 kilometrelik uzun parkurda pedal çevirerek aynı noktadaki bitiş çizgisine ulaştı. Uzun parkurda erkeklerde Ahmet Eren birinci, Oğuzhan Taştan ikinci, Adem Car Ateş üçüncü olurken; kadınlarda Züleyha Dikbaş birinci, Aylin Karanfil ikinci ve Seda Aksoy üçüncü oldu. Kısa parkurda ise erkeklerde Nurettin Emre Oruç birinci, Melih Beyhan ikinci ve Cengiz Güner üçüncü olarak yarışı tamamladı. Kadınlarda ise, Sevcan Alper birinci, Buket Demirci ikinci ve Ayşegül Gümüş üçüncü sırada yer aldı.

Dereceye giren sporculara ödülleri; AK Parti İzmir milletvekilleri Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Mahmut Atilla Kaya, İzmir Vali Yardımcıları Ünal Çakıcı ve Fatih Kızıltoprak ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Eskici takdim etti.

Kasapoğlu: “İzmir spor turizminde marka olacak”

Mehmet Muharrem Kasapoğlu yaptığı konuşmada, İzmir’in spor turizminde marka şehir olmayı hedeflediğinin altını çizdi. İzmir’de son bir haftada üç ayrı bisiklet organizasyonu gerçekleştiğini, İzmirliler’in bu organizasyonları büyük bir ilgiyle takip ettiğini ve desteklediğini aktaran Kasapoğlu, “İzmir spora sahip çıkıyor. Bisiklet sporuna duyulan ilgi ve potansiyel çok güçlü. Biz de bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da İzmir’de özellikle bisiklet sporunu güçlendirmeye çalışacağız. Şehrimizden uluslararası arenalarda Türkiye’yi temsil edecek başarılı sporcular yetişeceğine inanıyorum.” dedi.

“İki günde yaklaşık 3 bin 500 bisikletli Konak Meydanı’nda toplandı”

Granfondo Amatör Yol Bisikleti Yarışı Organizasyon Komite Başkanı Ömer Kafkas; yarışa 20’den fazla ülkeden yabancı sporcu katıldığını, uzun ve kısa parkurlarda toplamda iki bine yakın bisikletlinin pedal çevirdiğini bilgisini verdi. Kafkas, “Yılın son Granfondo etabını İzmir’de büyük bir kalabalıkla gerçekleştirdik. İzmirliler’in bisiklet sporuna ilgisi ve desteği çok büyük. Yarış öncesinde Cumhuriyetin 100. yılı anısına düzenlenen halk yarışına yaklaşık 1.500 İzmirli katıldı. İki günde toplamda yaklaşık 3 bin 500 kişi hem Cumhuriyetin 100. yılı için hem de şampiyonluk için Konak Meydanı’nda biraraya geldi. Markaların da desteğiyle bu tür organizasyonların uzun yıllar süreceğine inanıyorum. Başta İzmir Valiliği olmak üzere tüm resmi kurumlarımıza, sporcularımızı destekleyen ana sponsorlarımız Suzuki, Decathlon, Shimano, Torc, Asperox, Hayat Su, Juss ve Polonez markalarına destekleriniz için teşekkür ediyoruz.” dedi.

Türkiye Ajans

[email protected]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir