Share

Amgen Türkiye’nin Dual Video projesine MarTech’ten “En İyi İçerik Teknolojisi” ödülü

Amgen Türkiye, hastalar için rasyonel faydanın yanında duygusal faydayı da ön plana çıkardığı ve yaşam kalitesinin kanser hastalarının hayatındaki önemini anlattığı “Dual Video” projesi ile MarTech Awards’da ödüle layık görüldü. 

 

Karşılanmamış tıbbi ihtiyacın yüksek olduğu alanlara odaklanan ve sağlıkta iyileştiren çözümler üretmek için sahip olduğu uzmanlıktan yararlanan Amgen Türkiye, MarTech Awards’dan ödülle döndü. Amgen Türkiye, pazarlama için faydalanılan teknolojiler ve bu teknolojilerin yaratıcı ve etkili kullanımını ödüllendiren MarTech’te Dual Video projesi ile “En İyi İçerik Teknolojisi” kategorisinin kazananı oldu. 

 

Duygusal faydanın önemine dikkat çekiyor

Dijital dönüşümün içinde yer almayı, inovatif projelere yatırım yapmayı en önemli önceliklerinden biri olarak kabul eden Amgen Türkiye, Dual Video projesi ile rasyonel faydanın yanında hastalar için duygusal faydayı da ön plana çıkarmayı ve kanser hastalarının hayatında yaşam kalitesinin önemini anlatmayı amaçladı. Amgen, duygusal faydayı ön plana çıkarmak için hastaların sosyal ve aile hayatlarına odaklanıp senaryoyu bu konular üzerine kurdu. Senaryo çalışması sonrası çekimler gerçekleştirilerek iki ayrı senaryo tek bir video ile hekimlerin onayına sunuldu.

 

Beşinci kez düzenlendi

MarTech; teknoloji, pazarlama, dijitalleşme ve inovasyon alanlarında marka ve ajansların yarattığı ekosistemi bir araya getiren Türkiye’nin ilk ve tek teknoloji tabanlı ödül seremonisi Tech Day kapsamında gerçekleştirildi. MarTech Awards’da pazarlama teknolojilerinin sektöre örnek olacak en başarılı kullanımları bu yıl beşinci kez, sektör öncülerinden oluşan jüri eşliğinde değerlendirildi. Projeler, 5 ana kategori etrafında şekillenen 60 alt kategoride yarıştı. “En İyi İçerik Teknolojisi” kategorisinde içerik üretimi, yönetimi veya yayımı için geliştirilmiş, içeriği en uygun şekilde pazarlamaya hizmet eden teknolojiler bir araya getirildi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı