Anavatan Partisi Küçükçekmece’deki Saldırıyı Kınadı

Share

Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi, Küçükçekmece’deki Saldırıyı Kınadı ve Birlik Mesajı Verdi

Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi, AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Aziz Yeniay’a yönelik yapılan silahlı saldırı karşısında derin üzüntüsünü ve endişesini dile getirdi. Çelebi, saldırıda hayatını kaybeden vatandaş için başsağlığı, yaralananlar için acil şifa dileklerinde bulundu.

Genel Başkan Çelebi, “Bugün, demokrasimize ve seçim sürecimize kasteden menfur bir saldırıyla sarsıldık. Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Sayın Aziz Yeniay’ın Kanarya Mahallesi’ndeki tanıtım etkinliği sırasında gerçekleşen bu alçakça saldırıyı şiddetle kınıyorum. Olayda hayatını kaybeden vatandaşımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşımıza acil şifalar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi, saldırıya ilişkin başlatılan tahkikatın takipçisi olacaklarını belirtirken, “Demokrasi yarışını kirletmeye çalışan tüm karanlık gruplara karşı, birlik ve beraberlik içinde durmamız gerektiğini bir kez daha hatırlatıyorum. Ak Parti başta olmak üzere Sayın Yeniay’a ve tüm çalışma arkadaşlarına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Bu tür saldırılar, bizleri demokrasi yolundan asla alıkoyamayacak” mesajıyla sözlerini tamamladı.

İbrahim Çelebi (d. 1966, Kırıkkale),

2 Ocak 1966 yılında Kırıkkale’de doğdu. İlk ve orta öğretimini Kırıkkale’nin Keskin ilçesinde okumuştur. Liseyi Kırıkkale Lisesinde, üniversiteyi Anadolu Üniversitesi İş İdaresi Bölümünde okumuştur.

1988 yılından beri Gıda Hizmet ve Turizm alanlarından ticari hayatını sürdürmektedir. Sosyal alanda da birçok sivil toplum kuruluşunda yöneticilik yapmıştır. (Kırıkkale Spor As Başkanlığı, Keskin Spor İkinci Başkanlığı, Kırıkkale Esnaf Odalar Birliği [KESOB] Başkan Vekilliği, Bakkallar Odası Başkanlığı, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu [TESK] Mesleki Eğitim Birimi Yönetim Kurulu Üyeliği)

Anavatan Partisi’nin kuruluşundan bu tarafa partinin çeşitli kademelerinde görev almış, sırası ile  Gençlik Kolları Başkanlığı, İl Başkanlığı, Genel Başkan Danışmanlığı ve Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde de bulunan Çelebi,2011 yılından bu güne  partinin Genel Başkanlık görevini sürdürmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir