Android 13 kurduk ve inceledik!

Share

Google, geçtiğimiz yılın son çeyreğinde Android 12 işletim sistemini piyasaya çıkardı. İlk olarak Pixel telefonlarına gelen yazılım, yavaş yavaş diğer cihazlara da dağılmaya başlarken; Google’ın bu yılki yeni mobil işletim sistemi hakkında da ilk resmi detaylar geldi. Bizler de Google Pixel 6 modeline Android 13 kurduk ve inceledik!


Google, Android 13’te radikal tasarım değişikliğine gidecek

Google, Android 13’te radikal tasarım değişikliğine gidecek

Google, geçtiğimiz günlerde Developer Preview sürümünü yayınladığı Android 13 için gelişmiş Metarial You özellikleri sunacak.

Android 13 inceleme

Dilerseniz sözü fazla uzatmadan sizleri videomuz ile baş başa bırakalım. İyi seyirler.

SDNShiftdelete.net

Android 13 ile neler gelecek?

Material You özelleştirilebilir temalarına Android 12 ile sıkı bir şekilde odaklanan Google, Android 13 ile beraber dinamik uygulama simgelerini Google uygulamalarının dışında diğer uygulamalara da genişletecek. Şimdilik yalnızca Pixel cihazlarında desteklenen bu özellik için şirket, diğer telefon üreticileriyle de görüşmelere devam ettiklerini bildirdi.

İlk geliştirici önizlemesiyle gördüğümüz yeniliklerden bir tanesi, güvenlik odaklı iyileştirmeler oldu. Android 13 ile birlikte yerel veya bulut tabanlı fotoğrafları daha güvenli bir şekilde paylaşmanıza olanak tanıyan yeni bir fotoğraf seçicisi hayatımıza girecek. Cihazımızdaki tüm medya dosyalarına izin vermek zorunda kalmadan görüntüleri istediğimiz uygulamayla paylaşmamıza olanak tanınacak.

Google’ın yeni yazılımı, çevrenizdeki mevcut Wi-Fi cihazlarını arayan uygulamalar için gerekli olacak bir Yakındaki Wi-Fi Cihazları izni de ekleyecek. Konum iznine ihtiyaç duymadan, Wi-Fi aracılığıyla yakındaki cihazları keşfedip bağlanmanız mümkün olacak. Böylelikle GPS’inize erişim istenmeyecek ve gizliliğiniz ön planda tutulacak.

Google, Android 13’ün geliştirici önizlemelerini Şubat ve Mart aylarında yayınlamaya devam edecek. Nisan ayında ise ilk Beta sürümü yayınlanacak. Haziran ve Temmuz aylarında ise kararlı sürümün piyasaya çıkması bekleniyor.

Bizler Android 13 kurduk ve inceledik. Sizlerin işletim sistemi hakkında görüşleriniz nelerdir? Fikirlerinizi yorumlar kısmından belirtmeyi unutmayın!

Haber Kaynağına Git

You may also like...