Share

Ankara Travel Expo İnegöl Mehteriyle Açıldı

TRAVELEXPO Ankara 5. Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, bugün düzenlenen coşkulu törenle ATO Congresium Fuar ve Kongre Merkezi’nde açıldı. İnegöl Belediyesi’nin de şehrin tüm turizm değerlerini yurt içi ve yurt dışından gelecek ziyaretçilere tanıtmak üzere yerini aldığı fuar, İnegöl Tarihi Mehterinin muhteşem gösterisiyle start aldı.

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ankara Valiliği, Ankara Büyükşehir Belediyesi, ATO, ASO ile Ankara Kent Konseyi’nin desteklediği ve geçmiş yıllarda olduğu gibi Kültür Turizminin ön planda olacağı TRAVELEXPO Ankara 5. Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, bugün düzenlenen törenle açıldı. 03-06 Mart tarihlerinde açık olacak fuarda, İnegöl Belediyesi de yerini aldı. Şehrin turizm değerlerinin yurt içi ve yurt dışından gelecek misafirlere tanıtılacağı fuarda, İnegöl Belediyesi açılış organizasyonunda da Tarihi Mehter Takımı gösterisiyle dikkat çekti.

 

TARİHİ İNEGÖL MEHTERİ AÇILIŞA COŞŞKU KATTI

11.00’da gerçekleştirilen açılış töreninde, İnegöl Belediyesi organizasyonuyla İnegöl Tarihi Mehteri törene coşku katan bir gösteriye imza attı. Protokol konuşmaları sonrası 15 dakikalık Mehter Konseri, onlarca ülkeden gelen konuklara unutulmaz bir deneyim yaşattı. Bu gösteriyle fuarda İnegöl vurgusu da yapılmış oldu.

 

FARKLI ÜLKELERDEN SEKTÖR PROFESYONELLERİ VE TUR OPERATÖRLERİ İLE B2B GÖRÜŞMELERİ YAPILACAK

4 gün sürecek fuar kapsamında alanda konferanslar ve söyleşiler de gerçekleştirilecek. Ayrıca Sağlık Turizmi özel bölümünün de yer alacağı fuarda ülkemizin, komşu ve çevre ülkelerin kültür ve turizm potansiyeli tanıtılabileceği ve aynı zamanda ikili görüşmelerin organize edileceği etkinlikler gerçekleştirilecek. Ticaret Bakanlığı desteği ve Türkiye Sağlık Turizmi Konseyi’nin koordinasyonunda fuar kapsamında 13 ülkeden (Irak, Kazakistan, İran, İsveç, Ukrayna, Cezayir, Kazakistan, Rusya, Litvanya, Makedonya, Tacikistan, Kırgızistan, İsviçre) gelecek 40 sektör profesyoneli ve TGA desteği ile çeşitli ülkelerden (İran, Sırbistan, Almanya, Azerbaycan, Rusya, Makedonya) 20 tur operatörü ile 4 Mart 2022 tarihinde B2B görüşmeleri düzenlenecek.

 

İNEGÖL STANDI İLGİ GÖRÜYOR

İran’ın kardeş ülke, Trabzon’un ise kardeş kent olduğu fuarda; 17 ülke (Kuzey Makedonya, Vietnam, Kırgızistan, Ekvator, Güney Afrika, Paraguay, Sri Lanka, Kazakistan, Latvia, Letonya, Uganda, Rusya, Meksika, Malezya, Filipinler), 40’ın üzerinde destinasyon, 200’ün üzerinde katılımcı yer alıyor. Kültürel etkinlikler ve halk dansları da fuar içinde yer alıyor. Her gün 10.00–19.00 saatleri arasında açık olacak fuarda, İnegöl Belediyesi standı da dikkat çekiyor. Şehrin değerlerinin en iyi şekilde tanıtıldığı ve sunulduğu stant, açılıştan itibaren katılımcıların ilgi odağı oldu. İnegöl köftesinden Oylat kaplıcalarına, tarım değerlerinden doğal güzelliklere İnegöl’ün tüm değerleri, fuara gelen misafirlere en ince detayına kadar anlatılarak tanıtılıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı