Share

AŞIK VEYSEL ANISINA ÖZEL PROGRAM

İBB Sağlık Dairesi Başkanlığı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla engellerini aşarak evrensel kültür mirası arasına giren büyük halk ozanı Aşık Veysel’in anısına özel bir programı düzenledi.

Aşıklık geleneğinin en güçlü temsilcilerinden büyük halk ozanı Aşık Veysel; vefatının 50. yıl dönümünde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Sağlık Dairesi Başkanlığı Engelliler Şube Müdürlüğü tarafından Cemal Reşit Rey Konser ve Sergi salonunda düzenlenen “Türkülerle Aşık Veysel’in Hikayesi” adlı programla coşku ve özlemle anıldı.

DAVETLİLERDEN UZUN UZUN ALKIŞ ALDI

Öykülendirme, şiir ve konser akışıyla sahnelenen “Türkülerle Aşık Veysel’in Hikayesi” Programı’nda; Aşık Veysel’in insanlığa ışık tutan eserleri, profesyonel müzik eğitmenlerinin rehberliğinde, İstanbul Darülaceze Şube Müdürlüğünün sanatçı sakinleriyle, özel gereksinimli bireyler tarafından koro ve solo şekilde canlı performans seslendirildi. Özel gereksinimli bireylerin canlı performans seslendirdiği türkü ve şiirler, davetlilerden uzun uzun alkış aldı.

1.000 KONUK DİNLEDİ

Engelli ve ailelerinin katılımıyla yaklaşık olarak 1.000 kişinin konuk olduğu    Aşık Veysel’in Hikayesi adlı anma programına İBB Büyükşehir Belediye Başkanı Danışmanı Ümit Öztürk,  İBB Sağlık Dairesi Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Önder Yüksel Eryiğit, İstanbul Darülaceze Şube Müdürü Tülay Aytekin Aktaş, İBB Engelliler Şube Müdürü Suna Hayıroğlu ile Pedagog Adem Kuyumcu iştirak etti.

Kaynak: İstanbul BB

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir