ASUS, sürdürülebilir bir gelecek için çalışmaya devam ediyor

Dünyanın lider bilgisayar üreticisi ASUS, iş modelinin merkezine aldığı “2025 Sürdürülebilirlik Hedefleri” rehberliğinde daha yeşil ve çevreye saygılı bir gelecek için inanılmazın peşinden gitmeye devam ediyor.

Birleşmiş Milletler, “2050’ye kadar net sıfır emisyon” hedefinin başarıya ulaşması için çok sayıda kilit noktayı kapsayan bir yol haritası oluşturdu. Çevresel sürdürülebilirliği artık her endüstrinin üstlenmesi gereken bir sorumluluk olarak gören teknoloji araştırma firması Gartner da IT şirketlerinin bu hedefe katkı sağlaması için enerjiden biyoçeşitliliğe birçok farklı kategoride ortaya çıkan teknolojilerin ana hatlarını belirledi. BM’nin duyurduğu kilit noktaları ve Gartner’in yayınladığı raporu hayata geçirdiği çalışmaların temeline alan ASUS, daha sürdürülebilir yarınlar için sorumluluğunu yerine getirmeye devam ediyor.

Daha sürdürülebilir bir gelecek için 2025 hedefleri

Ürünlerinin yaşam döngüsünü ilgilendiren her faaliyeti kurumsal sosyal sorumluluk vizyonuyla hayata geçiren ASUS’un amacı daha sürdürülebilir bir yarın inşa etmek. Teknoloji devi; iklim eylemi, değer yaratımı, sorumlu üretim ve döngüsel ekonomi ana başlıklarından oluşan “2025 Sürdürülebilirlik Hedefleri” ile çevreyi korurken, toplumu da çevre dostu adımlar atmaya teşvik ederek ortak bir değer yaratıyor. Sürdürülebilirlik kalkınma amaçlarına katkı sağlayan hedefleri arasında; ürün imalatında ve paketlemede sürdürülebilir malzeme kullanımını artırmak, sera gazı yayılımını yarıya kadar azaltırken cihazlarının enerji verimliliğini aynı oranda yükseltmek için yapılan çalışmalar var.

Çevre yönetiminde öncülük

Gartner’e göre, karbon emisyonunun %45’i günlük aktivitelerden – özellikle ürünlerin ve malların üretim, dağıtım ve tüketimi – kaynaklanıyor. Çalışmaları arasında karbon emisyonunu efektif bir şekilde düşürmek olan ASUS, ürünlerinin enerji verimliliğini geliştirmek için her zaman gayret gösteriyor ve dünyanın en zorlu enerji verimliliği programı ENERGY STAR® standartlarını %30 ortalamayla geçmeyi amaçlıyor.

Çevre dostu Expert serisi ve paketleme işlemi

ASUS ExpertBook 9 Serisi, yalnızca çevreye büyük katkı sağlayan ürünlerin almaya hak kazandığı EPEAT altın sertifikasıyla tabi tutulduğu sıkı çevresel standartları karşılıyor. Hiçbir yasaklı tehlikeli maddeye sahip olmayan dizüstü bilgisayarın enerji verimliliği ENERGY STAR® standardından %40 daha yüksek.

Sürdürülebilir ormancılıkta dünyanın en saygın markası olan FSC’nin sertifikalı ormanları ve dönüştürülmüş materyallerden hazırlanan karton kutular, ExpertBook B9 dizüstü bilgisayarın paketlemesi için kullanılacak. Özellikle döngüsel ekonomi ve iklim eylem hedeflerini merkezine alan plan, ASUS’un 2025’e kadar ürün ve paketlemede tamamen çevre dostu materyaller kullanma hedefinin de altını çiziyor.


Etiketler:
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. turkiyeajans.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. turkiyeajans.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir