Aybar Kar Fırtınası Armut’ta Kış Servislerine Talepleri Artırdı

Share

Türkiye’nin hizmet alanında en büyük online platformu Armut.com, İstanbul’da etkili olan “Aybar kar fırtınası” dolayısıyla kış servis taleplerini inceledi.  Kar yağışı uyarılarının başladığı dönemden itibaren yağışların gerçekleştiği 9 – 13 Mart tarihleri arasında kış servislerine gelen taleplerin yüzde 23 arttığı gözlemlendi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve AKOM'un uyarılarını yaptığı Aybar kar fırtınası, 9 Mart Çarşamba akşam saatlerinde İstanbul’da etkisini göstermeye başladı. 1987 Mart’ı ile kıyaslanan soğuk hava ve yoğun kar yağışı, kış servislerine olan taleplerde artışa sebep oldu.

6 Mart’ta uyarılarının başladığı Aybar kar fırtınası, hafta sonu etkisini yoğun şekilde hissettirirken 10 Mart ve 13 Mart tarihleri arasında da kış servislerine gelen talepleri yüzde 23 arttırdı. En çok talep artışı yüzde 126 ile Çatı Tadilatı olurken yüzde 122 ile Kombi Petek Temizleme, yüzde 75 ile Petek Tamiri, yüzde 53 ile Kombi Bakım, yüzde 52 ile Pencere Tamiri hizmetleri de en çok artış gösteren kış servisleri arasında yer aldı.

Kar yağışı nedeniyle buzlanan yollarda kalanların talepleri ile Oto Kurtarma hizmetlerinde yüzde 35 artış yaşandı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir