b-fit’in Girişimci Kadınları 13. b-fit Franchise Kongresinde Buluşuyor

Her yaş ve gelir grubundan kadına spor yapma alışkanlığı kazandırma hedefiyle 2006 yılında kurulan, Türkiye'nin ilk ve en yaygın kadınlara özel spor ve yaşam merkezi markası b-fit, bugün 52 şehirde 200’ün üzerinde merkeziyle 700 bin kadına kaliteli bir yaşam için spor yaptırıyor. Kadınların ekonomik hayattaki gücünü artırmayı amaçlayan b-fit sayesinde, bu zamana kadar 250 kadın, girişimcilik dünyasına ilk adımlarını attı.

13. kez düzenlenecek olan b-fit Franchise Kongresi’nde, 25-26-27 Ekim 2019 tarihinde, tüm zorluklara rağmen b-fit’in gücüyle iş hayatına adım atmış girişimci kadınlar, “Spor Biziz, Her Yerdeyiz” sloganıyla Kuşadası Palm Wings Ephesus Hotel’de buluşacaklar. Türkiye’nin en yaygın spor zinciri olarak daha geniş kitlelere sesini duyurmayı hedefleyen b-fit, gelecek yıllarda milyonlarca kadının hayatına sağlığı ve sporu taşımayı hedefliyor. Hem geleceği hem de gelecekteki b-fit’i yaratmak için, Şırnak’tan İzmir’e tüm Türkiye’deki b-fit girişimcilerini bir araya getirecek olan kongrede, girişimciler alanında uzman konuşmacılar ve sektörün önemli eğitimcileri ve temsilcileriyle 3 gün boyunca bir arada olacaklar. 13. b-fit Franchise Kongresinde, b-fit Kadınlarını çok özel konuşmacılar bekliyor olacak.
PLATESLE OMURĞA SAĞLIĞI
Cem Özer’in sunuculuğunu üstleneceği kongrede, Fitoterapi Uzmanı Dr. Ümit Aktaş; tıbbi beslenmeyi ele alırken, Prof Dr. Ebru Şalcıoğlu; günümüz insanının yaşadığı en büyük sıkıntı olan duyguyla kalabilmenin gücünden, duygusal farkındalık ve anlayıştan bahsedecek. Seksolog Rayka Kumru kadın cinselliği üzerine yapılan araştırmaları paylaşırken iddialı konuşarak şok etkisi yaratacağının altını çizecek. Master Trainer Doğan Aytan; pilatesle omurga sağlığını korumanın sırlarını açıklarken, Doğa Taşlardan; tanrıça arketiplerinin günümüz kadınına yansımalarına ışık tutacak. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı ve aynı zamanda kendisi de bir girişimci olan Dr. Ayşe Duman; kadın sağlığını, Psk. Dr. Mehmet Şakiroğlu ise akılcı duygu kontrolü ile öfke ve aşkı ele alacak.
KADIN GÜCÜ VE EMEĞİ
Diyetisyen Mehtap Yakut Bağırmaz; spor kilo ilişkisini aktarırken, pek çoğumuza vergi mevzuatını sevdiren Dr. Ozan Bingöl; girişimcilerimize vergi ve bütçelendirme konularında bilgiler verecek. Sektörün önemli isimlerinden Master Trainer Can Çolak; menopoz ve osteoporoz döneminde fonksiyonel pilatesin önemini, Psikiyatrist Deniz Şimşek ise ruhsal sistemde bağırsaklar ve biyokimyayı sağlığa bütüncül yaklaşım kapsamında ele alacak. Tüm Türkiye çapında iki yüzün üzerinde merkezi bulunan ve bir sosyal girişim şirketi olan b- fit, her gün her bütçeden on binlerce kadının spor yapmasına olanak sağlıyor. Kadın girişimciliğini destekliyor ve kadının ekonomik hayattaki varlığını yükseltecek çalışmaların altına imza atıyor. Tamamen kadın girişimciler tarafından kurulan b-fit merkezleri sayesinde, yüzlerce kadına ekonomik bağımsızlık ve istihdam olanağı sağlanıyor. b-fit’in tamamen kadın gücü ve emeği ile kurulan ve tek bir merkezle başlayan yolculuğu, her gün daha da güçlenerek tam 14 yıldır devam ediyor. Bu yıl b-fit Kadınları; “Spor Biziz Her Yerdeyiz” gibi oldukça kuvvetli bir söylemle hem iş dünyasına hem de sektöre, önümüzdeki günlerde çok daha iddialı geldiğinin mesajını iletiyor.
b-fit Hakkında:
Kadın Spor ve Yaşam Merkezi b-fit, 2006 yılında 6 kadının bir araya gelerek, kadın girişimciliğini desteklemek ve kadınların spor yapabileceği, sosyalleşebileceği spor ve yaşam merkezlerinin ülke genelinde yaygınlaşması amacıyla kurulmuş, Türkiye’nin ilk sosyal girişimi ve 52 ilde bulunan 200’ün üzerinde merkeziyle en yaygın spor merkezleri ağıdır. Bir sosyal girişim olan b-fit; kadın girişimciliği modeliyle, kadınlara istihdam yaratarak ekonomik hayattaki güçlerini artırmayı hedefliyor. Bu nedenle francise yatırımcıları kadınlardan oluşuyor. b-fit, 30 dakikalık istasyon çalışmalarından oluşan bir egzersiz sistemi ve stüdyo dersleri sunar. Merkezlerdeki hidrolik ekipmanlar ve kardiyo platformları kadınların kendi itme-çekme güçleriyle hem formda kalmalarını hem de kardiyovasküler sistemlerini geliştirerek yaşam kalitelerini artırmalarını sağlar.

BSHA – Bilim Sağlık Haber Ajansı


Etiketler:
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. turkiyeajans.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz İçeriklerle ilgili Kanun ve Hukuka aykırılık içeriğin şağlayıcısı veya bültenin sahibini bağlar. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. turkiyeajans.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz