Balina Hesaplar Bitcoin Alımına Devam Ediyor, Bugün ABD’de Kararname Bekleniyor

Share

Huobi Global Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü yaptığı değerlendirmede: "Kripto paralarda bugün ABD Başkanı Biden’ın imzası ile kripto para kararnamesi bekleniyor.

 

Hazine Bakanlığı dün yanlışlıkla kendi sitesinde açıklamayı yükledi ve sonrasında kaldırdı. Bu raporda risklerin ele alınacağı önlemler ve aksiyonlar mevcut. Bitcoin bu raporun ardından yukarı yönlü tepki vererek yükselişe geçerken 39.400-45.500 bant aralığına yükseldi.

 

Daha önce de belirttiğimiz üzere kripto para cüzdanlarında Bitcoin çıkışı görülmedi. Yatırımcılar cüzdanlarında Bitcoin saklamaya ve alımlara devam ederken, portföyü hedge amaçlı açtığı satım pozisyonlar denendiğini görüyoruz.

 

Bitcoin’in yükselmesi ile birlikte 100 milyon dolara yakın pozisyon likidite olurken, bu rakamın çok fazla olmadığını düüşlerde likidite olan alıcıların daha fazla olduğunu, bu rakamları ve cüzdanlarda Bitcoinleri ele aldığımızda yatırımcılar ana yönde alıcı olduğunu fakat kısa vadedeki testere olarak adlandırdığımız hareketlere karşı kendilerini korumaya aldıkların görüyoruz. Biden’ın kararnamesinin çıkması ile bizler de büyük bir bilinmezliğin aşıldığını göreceğiz. Ek olarak ABD Virginia'da bankalar dijital varlık saklama hizmeti vermeye başlayacaklar.

 

Bu kripto paraların geleneksel finansla buluşmasında önemli bir adım. Bitcoin’de mevcut durumda 45.500 seviyesi kadar 43.800 seviyesinden geçen 100 günlük direnci bulunuyor. Henüz daha yüklü stablecoin girişi bulunmuyor. Bu nedenle 45.500 seviyesinin kırılması için stablecoinlerin Bitcoin’e döndüğünü gösteren rasyoda yükseliş görmemiz gerekiyor. Şimdilik tepki zamanı" sözlerine yer verdi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı