Başkan Böcek, “Enflasyona işçiyi ezdirmeyeceğim’

Share

Büyükşehir Belediyesi’nde işçilere yüzde 80 zam

Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Muhittin Böcek, 12 bin 178 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi ek protokolünü imzaladı. Başkan Böcek, ‘İşçilerimize yüzde 80 artış yapıyoruz. En düşük şirket işçileri ücreti 15.615 TL’den net 28.000 TL’ye, kadrolu işçilerimizin de 23.400 TL olan en düşük maaşı 40.000 TL’ye çıkarıyoruz. 2024 yılında enflasyona sizi ezdirmeyeceğim. İlk 6 ayda bunun gereğini yapacağım. Söz Muhittin Böcek sözü” diye konuştu.

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Belediye-İş Sendikası ve Güvenlik İş Sendikası arasında

Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları A.Ş. ASAT ve kadrolu işçileri ilgilendiren ‘Toplu İş Sözleşmesi Ek Protokolü’ törenle imzalandı. Cam Piramit Kongre Merkezi’nde düzenlenen törene Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Belediye-İş Sendikası Genel Başkanı Nihat Yurdakul, Güvenlik İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Durcuk ve binlerce Büyükşehir Belediye çalışanı katıldı.  Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayan ek protokol töreninde Muhittin Böcek başkanlığındaki Büyükşehir Belediyesi’nin 5 yıllık çalışmalarının anlatıldığı film izlendi. Daha sonra Başkan Böcek ve Sendika Genel Başkanları protokolü imzalamak üzere alkışlar eşliğinde sahneye çıktı.

DAVULLU ZURNALI EK PROTOKOL İMZA TÖRENİ

Konuşmaların ardından Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin, Belediye-İş Sendikası ve Güvenlik İş Sendikası arasında, Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları A.Ş., ASAT ve kadrolu işçileri ilgilendiren ‘Toplu İş Sözleşmesi Ek Protokolü’ törenle imzalandı. Binlerce çalışanın yoğun alkışları ve davul zurna eşliğinde imzalanan maaş artışını ilgilendiren ek protokol işçiler, arasında büyük sevinç ve memnuniyet yarattı. Sözleşmeyi, halay çekerek kutlayan Büyükşehir Belediyesi çalışanları Başkan Böcek’e teşekkür etti.

kaynak:antalya BB

Türkiye Ajans

[email protected]

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir