Share

BAYRAKTAR TB3 SİHA CUMHURİYETİMİZİN 100. YILINDA GÖKYÜZÜYLE BULUŞTU

BAYRAKTAR TB3 SİHA CUMHURİYETİMİZİN 100. YILINDA GÖKYÜZÜYLE BULUŞTU

Bayraktar Firması yaptığı açıklamada  : “Baykar’ın milli ve özgün olarak geliştirdiği Bayraktar TB3 SİHA, Cumhuriyetimizin 100. yılında yaptığı ilk uçuşunu başarıyla gerçekleştirdi. 

 Baykar tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen silahlı insansız hava aracı Bayraktar TB3, Cumhuriyet’in 100. yılında gerçekleştirdiği ilk uçuş testini başarıyla tamamladı.” ifadelerine yer verdi

sosyal medyada yayımlanan o video

Yeni bir çağa doğru kanatlandık!  First Flight

Bayraktar TB3 Hakkında: Baykar tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen Bayraktar TB3 SİHA, kısa pistli gemilerden kalkış ve iniş kabiliyetine sahip silahlı insansız hava aracı sistemidir. Keşif-gözetleme ve istihbarat görevlerinin yanı sıra kanatları altında taşıdığı yerli akıllı mühimmatlarla operasyon icra etme kabiliyetine sahiptir. Katlanabilen kanat yapısıyla helikopter gemileri ve uçak gemilerinde kullanıma uygun olarak tasarlanan hava aracı kullanıcıya deniz aşırı görevlerde silahlı insansız hava araçlarıyla operasyon icra etme kabiliyeti sunmaktadır. Görüş hattı haberleşmenin yanı sıra görüş hattı ötesi haberleşme kabiliyetine de sahip olan Bayraktar TB3, bu sayede çok uzun mesafelerden kumanda edilebilmektedir. 

kaynak:baykar

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir