Share

Beymen ve TOG’dan Kadınlara İlham Veren Podcast Serisi – 8 Mart “Hayallerim Kadar Güçlüyüm”

Beymen ve Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) işbirliğiyle 2021 yılında hayata geçen “Hayallerim Kadar Güçlüyüm” projesi bu yıl da ilham vermeye devam ediyor. Genç kadınlara, yaşamlarına ve kariyerlerine yön çizerken her şeyin hayal etmekle başladığını hatırlatmayı, hayallerinin peşinden gitmeleri için cesaret vermeyi amaçlayan projenin ikinci etabı için gazeteci Elif Ergu moderatörlüğünde bir podcast serisi hazırlandı.  

 

Mart ayı boyunca, bilimden spora, iş hayatından sanata başarıları ile alanlarında fark yaratmış kadınların ilham veren hikayelerini anlatacakları “Hayallerim Kadar Güçlüyüm Podcast Serisi”ne ilk olarak 8 Mart Salı günü Beymen Group Kurumsal İletişim Direktörü Sevil Wittmann ve Toplum Gönüllüleri Vakfı Genel Müdürü Ayşe Kırımlı konuk oluyor. Spotify, Apple Podcast ve Google Podcast’teki BEYMEN X TOG kanalında “Hayallerim Kadar Güçlüyüm” adıyla yayınlanan seride ayrıca milli tenisçi İpek Soylu, Biolive Biyolojik ve Kimyasal Teknolojileri Kurucusu ve CEO’su Duygu Yılmaz, heykeltraş Ebru Döşekçi de ilham veren hikayelerini Mart ayı boyunca dinleyenlerle paylaşacak. 

 

Beymen, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da projeye gönüllü destek veren başarılı kadınlar adına, TOG’un genç kadınların hayatın her alanında daha aktif ve güçlü olması için gerçekleştirilen toplumsal cinsiyet eşitliği eğitimlerini bağış ve projeler ile destekliyor.

 

  • BEYMEN GROUP ÜST YÖNETİM KADIN ÇALIŞAN ORANI 49

Beymen Group’ta yönetimden tasarıma, inovasyondan pazarlamaya kadar her alanda kadın bakış açısı ve dokunuşu öne çıktığını belirten Beymen Group CEO’su Elif Çapçı, “Kadınların düşünce gücü, fikirleri ve hayallerini kattıkları her iş grubumuzda hayat buluyor. Beymen Group olarak kadın çalışan oranımız üst yönetimde 49, tüm çalışanlarımız arasında ise 44. Değişim ve hızın arttığı bu dönemde eşitlikçi yaklaşımı benimseyerek ülkemizdeki kadın potansiyelini görüyor ve her zaman önceliklendiriyoruz. Eşitlik anlayışıyla kadın çalışanlarımızın iş hayatında daha aktif yer almasını desteklemeye devam edeceğiz. Bu amaçla Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) iş birliğiyle geçtiğimiz yıl hayata geçirdiğimiz, kadınlara hayallerine inanarak cesaretle hareket ettiklerinde, her şeyi başarma gücünün içlerinde saklı olduğunu göstermeyi hedefleyen Hayallerim Kadar Güçlüyüm projesi bu yıl da podcast serisi olarak devam ediyor. Projemize gönüllü destek veren, alanlarında fark yaratmış kadınların özgüvenleri, başarıları ve cesaretleri ile gençlerimize ilham vereceğine ve rol model olacağına inanıyoruz” dedi.

 

Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) Genel Müdürü Ayşe Kırımlı: “20 yıldır gençleri güçlendirmek ve  daha eşit fırsatlara sahip olabilmeleri için çalışıyoruz. Yakın zamanda yaptığımız bir araştırmaya göre; Gençlerin ekonomik hayata katılımının Avrupa’ya göre daha az olduğunu, kadınların ise bu konuda da daha dezavantajlı olduğunu görüyoruz. Örneğin, Türkiye’de gerçekleştirdiğimiz Gençlik Katılım Endeksi araştırmasının sonucunda yayınladığımız Gençlerin Politik, Sosyal ve Ekonomik Katılımı İzleme Raporu’na göre Türkiye’de NEET (Ne istihdamda, ne eğitim/öğretimde) genç erkeklerin oranı 21 iken, NEET genç kadınların oranı 43. Tam da bu sebeplerden toplumsal cinsiyet eşitsizliklerinin giderilerek kadınların hayatın her alanında daha aktif rol alması gerektiğine inanıyoruz. Bu amaçla 2011 yılında başlattığımız Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Programı kapsamında hem gençlere hem de yetişkinlere; flört şiddeti, toplumsal cinsiyet eşitsizliği, toplumsal cinsiyete dayalı şiddet ve ataerkillikle mücadele gibi pek çok konuda eğitimler vererek farkındalık yaratmaya çalışıyor, mentorluk programlarımız ile sosyal ve ekonomik hayata daha hazırlıklı başlamaları için destek oluyoruz. Gençlere daha fazla destek olma fırsatı yakaladığımız ve kadınların potansiyellerinin farkına vararak hayallerini gerçekleştirebilmeleri için ilham vermeyi amaçladığımız böyle değerli bir projenin paydaşı olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı