BEYOĞLU SPOR KULÜBÜ’NÜN “HALT” PROJESİYLE ALZHEIMER’E KARŞI MASA TENİSİ HAMLESİ

Share

BEYOĞLU SPOR KULÜBÜ, ALZHEIMER FARKINDALIĞINI MASA TENİSİ İLE ARTIRIYOR

Beyoğlu Spor Kulübü, Alzheimer Hastalığına karşı bilinçlenmeyi ve bu hastalıkla mücadeleyi desteklemek amacıyla “hAlt” projesini hayata geçirdi. Proje, masa tenisinin beyne faydaları üzerine yoğunlaşıyor ve Alzheimer hastalarını veya risk altındaki bireyleri bu aktiviteye dahil ederek hem zihinsel hem de fiziksel gelişimlerine katkıda bulunmayı hedefliyor.

MASA TENİSİNİN ALZHEIMER’E OLAN FAYDALARI

Masa tenisi, Alzheimer ve Demans hastalarının beyin fonksiyonlarını geliştiren, dikkatlerini artıran ve görsel-uzamsal yeteneklerini güçlendiren bir aktivite olarak bilinmektedir. Projenin temel amacı, bu sporun faydalarını daha geniş kitlelere yayarak yaşlı yetişkinleri ve demans riski taşıyan bireyleri masa tenisi ile tanıştırmaktır.

EĞİTİM VE SERTİFİKA PROGRAMI

“hAlt” projesi kapsamında, Alzheimer ve Demans konusunda bilgili masa tenisi antrenörleri yetiştirmek için özel bir eğitim ve sertifika programı geliştirildi. Bu antrenörler, hastaların fiziksel ve zihinsel gelişimlerini en iyi şekilde desteklemek için özel olarak eğitilmektedir.

ULUSLARARASI İŞBİRLİĞİ VE FİZİKSEL TOPLANTILAR

Bu projede, uluslararası birçok partner kuruluş da yer almaktadır. Bunlar arasında Atina Alzheimer Derneği, Romanya Yaşlılara ve Alzheimer Hastalarına Destek Derneği, Pera Spor Kulübü ve daha birçok kuruluş bulunmaktadır. Proje kapsamında şimdiye dek Romanya ve Bulgaristan’da fiziksel toplantılar gerçekleştirildi.

BEYOĞLU SPOR KULÜBÜ’NÜN 2. BAŞKANI STELYO MUHLİDİS’TEN ÖNEMLİ MESAJ

Yaklaşan Dünya Alzheimer Günü öncesi Beyoğlu Spor Kulübü’nün 2. Başkanı Stelyo Muhlidis, kulübün sosyal sorumluluk projeleri hakkında bilgi verdi. Muhlidis, “hAlt” projesinin Alzheimer hastalarına ve risk altındaki bireylere ne kadar fayda sağladığına dikkat çekti.

Beyoğlu Spor Kulübü, bu proje ile Alzheimer hastalarına ve risk altındaki bireylere umut ışığı olmaya devam ediyor. Masa tenisinin bu hastalıkla mücadelede ne kadar etkili bir araç olabileceğini göstermek için çalışmalarını sürdüren kulüp, toplumsal farkındalığı artırmayı hedefliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir