Birebir Antrenmanlara Talep Arttı

Koronavirüs salgını döneminde sosyal mesafeye uygun doğası gereği riski en az olan sporlar içerisinde yer alan teniste birebir antrenmanlara yönelik talep arttı.

Türkiye Tenis Federasyonu Başkan Vekili Cem Tınaz, tenisin açık havada mesafeli olarak yapılan alternatif bir spor dalı olarak öne çıktığını söyledi. Spor dalları içerisinde tenisin riskin en düşük olduğu branşlardan bir tanesi olduğuna dikkat çeken Tınaz, “Pandemi sürecinde tenis açık havada ve güvenli ortamda spor yapmayı seven kişiler için oldukça iyi bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Bu dönemde özel derslere yönelik talep arttı. Ancak bu noktada tenis oynamak isteyenlere önerim önlemlere gereken önemin verildiği kulüpleri tercih etmeleri. Her ne kadar özel dersler bu dönemde daha çok tercih edilse de kulüpler açısından bu süreç zorlu geçiyor. Ailelerin çocuklarını kalabalık ortama gönderme konusunda kaygı seviyeleri yüksek ve bu konuya oldukça temkinli yaklaşıyorlar” dedi.

650 metrekareye dört çocuk iki antrenör alınacak

Türkiye Tenis Federasyonu’nun belirlediği kurallara göre korta aynı anda en fazla dört çocuk ile iki antrenörün girebileceğini belirten Tınaz, şöyle devam etti:
“Bu karardan önce 650 metrekare olan tenis kortlarına ufak yaş gruplarında 10-12 çocuk girebiliyordu. Önceliğimiz insan sağlığı olduğundan bu sayı gerekli önlemler çerçevesinde kısıtlandı. Bu noktada kulüpler maalesef şu anda en önemli gelir kalemlerinden birini kaybetti. Yaz döneminde dolu olan spor okulları şu anda boş ve daha önce yüzlerce çocuğun katıldığı aktiviteler az sayıda çocuğun katılımıyla gerçekleşiyor. Bu durumun diğer bir nedeni de insanların kaygılı oluşu. Ancak biz federasyon olarak alınması gereken tedbirlere hassasiyetle yaklaşılmasına büyük önem veriyoruz. Önümüzdeki günlerde ciddi önlemler ve kurallar dahilinde kulüplere turnuva düzenleme hakkı vermeyi hedefliyoruz. Bu dönemde seyahat engelini ortadan kaldıracağımız turnuvalara yönelmeyi planlıyoruz. Kulüp içinde gerçekleşecek turnuvalar ile başlangıcı yapabiliriz.”

“Kurallara uyulursa kulüpler bu süreci en az hasarla atlatacaktır”

Türkiye Tenis Federasyonu tarafından hazırlanan “Covid-19 döneminde tenis oynama rehberi”nin asılabilecek bir afiş olarak kulüplere iletildiğine de değinen Tınaz; “Kulüplerimiz, Federasyonumuz tarafından belirlenen bu kurallara uyduğu takdirde birçok yönden sıkıntılı geçen pandemi sürecini en az hasarla atlatabilecektir” diye konuştu.

Tınaz kulüpler için kuralları şu şekilde sıraladı: “Bu süreçte mutlaka tüm tesislerin genel dezenfektan planlaması yapılmalı. Kulüplerde en az iki metrelik sosyal mesafe kurallarına uyulmalı. Birçok kulübümüzün girişinde gelenlerin ateşi ölçülüyor ve her birinin kaydı alınıyor bu oldukça önemli bir nokta. Tekrar salgın tehdidine karşın, kriz yönetimi planı hazırlanmalı ve olası riskler belirlenmeli. Olası acil durumlara yönelik ilk yardım uygulamaları gözden geçirilmeli. Eldiven, maske ve benzeri koruyucu ekipmanlar alınmalı. Üye bağını devam ettirmek adına bazı faaliyetler sosyal mesafe kuralına uygun olarak organize edilmeli. Bireysel antrenmanlara ve özel derslere yönelik özendirici kampanyalar yapılmalı. Hem mevcut hem de potansiyel müşteriler yeni kurallar konusunda bilgilendirilerek ikna edilmeli. Covid-19 hijyen uygulamaları ile günlük değerlendirmeler yapılmalı.” (BSHA)


Etiketler:
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. turkiyeajans.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. turkiyeajans.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir