Share

‘BtcTurk Frozen Cup’ Mücadelesinin Kazananları Belli Oldu

 Türkiye’nin en büyük Bitcoin ve kriptopara alım satım platformu BtcTurk’ün sponsorluğunda 25-28 Şubat’ta Erzurum Palandöken’de düzenlenen ‘BtcTurk Frozen Cup’ta sporcular performanslarıyla turnuvaya damga vurdu. 87’si sporcu olmak üzere 412 katılımcı 4 gün süren festivalde yerini aldı.

 

Türkiye’yi Bitcoin’le tanıştıran BtcTurk, spora katkı sağlamaya devam ediyor. Türkiye Futbol Federasyonu, Türkiye eMilli Takımı, Türkiye Voleybol Federasyonu’nun yanı sıra Ski Lab Powered by BtcTurk sponsorluğu ile Türkiye’yi uluslararası alanda temsil edecek sporcuların yetişmesine destek oluyor. 

 

Bu doğrultuda BtcTurk’ün sponsorluğunda hayata geçirilen ‘BtcTurk Frozen Cup’ tamamlandı. 25-28 Şubat tarihleri arasında Erzurum Palandöken’de düzenlenen kayak yarışmalarına 87 sporcu katıldı. 25-40 yaş arasındaki sporcuların kıyasıya mücadelelerine sahne olan Frozen Cup’ta 35 kadın, 52 erkek sporcu kar üstünde nefes kesen performanslara imza attı. 

 

BtcTurk Pazarlama Direktörü Eda Elif Özbek; BtcTurk’un spora desteğini artırarak sürdürdüğünü belirterek; “Finansal ve teknolojik yatırımlarımızın yanı sıra Türk sporunun bir paydaşı olarak #YeniNesilYeniHeyecan anlayışımızla birçok alanda ter döken yeni nesil sporcuları destekliyoruz. Bu yaklaşımla, kış sporlarında da sporcuların yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.  

 

Yapılan mücadeleler sonunda kadınlar kayakta; Ada Atasoy (1.), Hanzade İzmit Doğan (2.), Aslı Buket Erdoğan (3.), boardda Müge Gönül (1.), Nazlı Başak Örgüt (2.), Damla Darıcı (3.) dereceye girdi. Erkekler mücadelelerinde ise kayakta; Sadri Korkmaz (1.), Fatih Erdem (2.), Mustafa Sertkaya (3.), board’ta; Emre Sırrı Candan (1.), Ege Gençer (2.) ve Oğulcan Bal (3.) dereceye giren diğer isimler oldu.  

 

Festival, sporun yanı sıra müzik ve eğlenceye ev sahipliği yaptı 

3 gece 4 gün süren BtcTurk Frozen Cup Festivaline katılan 412 sporsever, hem sporun hem de eğlencenin tadını çıkardı. Gün boyu süren çeşitli yarışmalar ve müzik ziyafeti, 3 gece partisiyle de devam etti. Katılımcılar, dünyaca ünlü DJ’ler Alex Stein ve Hidden Empire’nin yanı sıra 6 yerel DJ’in performanslarıyla müzik ziyafeti yaşadı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı