Cadence ve Dassault Systèmes Güçlerini Birleştirerek Sanal İkiz Deneyiminde Çıtayı Yükseltiyor

Share
  • Dassault Systèmes ve Cadence Design Systems çözümlerini birleştirerek kurumsal müşterilerine yüksek performanslı elektronik sistemlerin geliştirilmesi için hizmet verecek
  • Cadence Allegro platformu ve Dassault Systèmes 3DEXPERIENCE platformu birbirine entegre edilerek elektromekanik sistem modelleme, tasarım, simülasyon ve ürün yaşam döngüsü yönetimi gibi değer zincirini oluşturan tüm unsurlar optimize edilecek
  • Sektör bağımsız tüm şirketler inovasyon süreçlerini ve ürünü hazır etme sürelerini hızlandırabilecek; daha rekabetçi, akıllı ve birbiriyle bağlantılı müşteri deneyimleri sunabilecek
  • İş birlikçi sanal ikiz deneyimleri tedarikçilere iş birliği, simülasyon, üretim ve yürütme alanlarında bütünsel ve çok disiplinli bir bakış açısı kazandıracak ve tedarik zincirinin yönetilmesinde mükemmellik sağlayacak

 

Dassault Systèmes ve Cadence Design Systems, entegre yeni nesil çözümleriyle kurumsal müşterilerinin yüksek teknoloji, ulaşım ve mobilite, endüstriyel ekipman, havacılık – savunma ve sağlık alanları da dahil olmak üzere, çoklu dikey pazarlarda yüksek performanslı elektronik sistemler geliştirmelerini sağlayacak stratejik bir ortaklığa imza attı.

 

Stratejik ortaklık kapsamında, Dassault Systèmes’in 3DEXPERIENCE platformu ile Cadence® Allegro® platformu entegre edilerek kurumsal müşterilere çok disiplinli modelleme, kompleks yapıların simülasyonu ve optimizasyonu, bağlantılı elektronik sistemler alanlarında ortak çözümler sunulacak. Bu yeni multidisipliner çözümler sayesinde müşteriler, uçtan uca sistem geliştirme süreçlerini hızlandırırken tasarımların performansını, güvenilirliğini, üretilme kapasitesini, tedarik esnekliği, uyumluluğunu ve maliyetini optimize edebilecekler.

 

İki firmanın iş birlikçi sanal ikiz deneyimleri; elektronik ve mekanik ürün yaşam döngüsü yönetimi, iş süreci analitiği, çok disiplinli elektronik sistemlerin geliştirilmesi, mühendislik süreçleri ve izlenebilirlik alanlarında da çözümlerin bütünleştirimesine imkan tanıyor. Bu bütünsel sanal modelle müşteriler; elektrik ve mekanik simülasyonu, üretim ve tedarik zincirinin yönetilmesi alanlarında eksiksiz ve gerçek zamanlı bir bakış açısı yakalayabiliyor. Ürün yaşam döngüsü boyunca “what-if” (varsayımsal) çalışmaları yaparak, karar alma süreçlerini iyileştiriyor, inovasyon süreçlerini hızlandırıyor.

 

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Cadence Custom IC & PCB Group Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Tom Beckley, "Her sektör elektrifikasyon, güvenlik, sürdürülebilirlik, yapay zeka/makine öğrenimi, bulut ve tedarik zinciri gibi alanlarda ürün karmaşıklığı zorlukları ile karşı karşıya. Bunları azaltmak için Dassault Systèmes'in güçlü 3DEXPERIENCE platformuyla güçlerimizi birleştirdik. Müşterilerimiz artık elektronik, mekanik, üretim ve ürün yaşam döngüsü yönetiminde işletmelerini tam anlamıyla dönüştürebilme fırsatı yakalayacak. Dassault Systèmes ile stratejik ortaklığımız hızlı ürün gerçekleştirme amacına hizmet eden elektromekanik 'sanal ikiz deneyimler' sağlayacağı için  heyecan duyuyoruz" şeklinde konuştu.

  

Ürünlerin ve hizmetlerin giderek daha fazla birbirine bağlı ve akıllı hale gelmesi tüketicilerin, vatandaşların ve hastaların yaşam kalitesini iyileştiren daha fazla kişiselleştirilmiş deneyim sunuyor. Bu doğrultuda şirketler daha güvenli, kaliteli ve ilk seferde doğru sonuçlar veren elektronik sistemleri hızla geliştirme arayışına giriyor. Elektronik sistem karmaşıklığına ve maliyet/pazara çıkış süresi baskılarına hakim olmak, değer zinciri boyunca elektronik, mekanik ve ek işlevleri birleştiren iş birlikçi yeniliği gerektiriyor.

 

Dassault Systèmes Küresel Markalar Başkan Yardımcısı Philippe Laufer de bu çığır açıcı ortaklığa ilişkin açıklamalarda bulundu. Laufer, “Bağlı elektronik sistemler, bir ürünün değerinin kullanımından geldiğine işaret eden Deneyim Ekonomisi sistemi içerisinde bütün sektörlerdeki standartları yükseltiyor. Bu nedenle şirketler, tüketicilerin istediği deneyimleri sunmak ve bu alanda başarılı olmak için geliştirme süreçlerinde ürün odaklı düşünmeden deneyim odaklı düşünmeye geçmeliler” diyerek Cadence ile olan stratejik ortaklıklarının, sanal ikiz deneyimleri etrafında iş birliğini mümkün kılarak yüksek performanslı elektronik sistemlerin geliştirilmesinde devrim yaratacağını belirtti.  

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir