Çağrı Merkezleri Derneği’nin yeni başkanı CMC Türkiye CEO’su Banu Hızlı oldu

Share

Çağrı Merkezleri Derneği, 28 Şubat’ta gerçekleştirdiği Olağan Genel Kurul Toplantısında yeni dönemde görev yapacak Yönetim Kurulu Başkanını, Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu Üyelerini belirledi. Yapılan seçim sonucunda CMC Türkiye CEO’su, M+ Group İcra Kurulu Üyesi Banu Hızlı, Çağrı Merkezleri Derneği’nin yeni Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

 

Bir referans kuruluş olarak Türkiye’de çağrı merkezi sektörünün gelişmesi ve büyümesi için çalışan Çağrı Merkezleri Derneği, yeni dönemde çalışmalarına liderlik edecek yeni başkanını seçti. Sektörün yaklaşık 90’ını temsil eden derneğin yeni Yönetim Kurulu Başkanı Banu Hızlı oldu. 

 

Sektörün pandemi ve dijitalleşmenin etkisiyle stratejik bir sektör haline geldiğini söyleyen Banu Hızlı, “Pandeminin ikinci yılında uzaktan çalışmanın yaygınlaşarak pek çok sektörde kalıcı hale gelmesi ve teknolojinin desteğiyle lokasyondan bağımsız çalışabilme imkânının  artmasıyla Türkiye’nin dört bir yanındaki potansiyel iş gücü kaynağını en etkin biçimde kullanmaya başladık. Sektör olarak bugün tüm Türkiye’de yaklaşık 140 bin kişiye istihdam sağlıyor, yarattığımız iş hacmi ve kadın istihdamında da diğer sektörlere öncü konumumuzu devam ettiriyoruz.   Ülkemizin önde gelen dış kaynak sağlayıcı şirketlerini ve çok önemli markaların müşteri hizmetleri yönetimlerini tek çatı altında toplayan Çağrı Merkezleri Derneği’nin yeni döneminde de hep birlikte sektörümüzün büyümesi, gelişmesi için uygun regülatif ortamların yaratılması, iyi uygulamaların sektör genelinde yaygınlaşması, kamu ve diğer sivil toplum örgütleri ile işbirliklerinin artırılması için çok güçlü bir yönetim ve denetim kurulu ekibi ve tüm üyelerimizin katkısı ve desteği ile çalışacağız” dedi.  

 

Banu Hızlı kimdir?

1996 yılında Orta Doğu Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olan Banu Hızlı, kariyer hayatına kurumsal bankacılık alanında başladı. 1996- 2016 yılları arasında sırasıyla Dışbank, BankEuropa, Millennium Bank ve Finansbank’ta kurumsal bankacılık, özel bankacılık, segment yönetimi gibi alanlarda üst düzey rollerde bulundu. 2016 yılında Türkiye’nin en büyük bağımsız dış kaynak sağlayıcılarından biri olan CMC Türkiye bünyesine Genel Müdür Yardımcısı olarak katılan Hızlı, 2019 yılında Genel Müdür olarak atandı. Ocak 2020’de Avrupa’nın en hızlı büyüyen BPO, Teknoloji ve Danışmanlık şirketler grubu M+ Group’a katılarak, grubun en büyük üyesi olarak yerini alan şirket bugün 6500’e yakın çalışanı ve müşteri hizmetleri, müşteri deneyimi, tahsilat yönetimi, sosyal medya ve backoffice yönetimi ve süreç danışmanlığı konularındaki başarılı projeleriyle sektöre yön vermeye devam ediyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir