CHP’li Deniz’den açıklanan yaş çay alım fiyatına tepki

Share

YAŞ ÇAY FİYATINI KABUL ETMİYORUZ

Cumhuriyet Halk Partisi Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, 2024 yılı yaş çay alım fiyatının üreticiyi açlığa mahkum ettiğine işaret ederek, çay üreticisine “sizlere dayatılan bu fiyatlara itiraz edin” çağrısı yaptı. Deniz, Mehmet Erdoğan’ı ve Tarım ve Orman Bakanını istifaya davet etti.

2024 yılı yaş çay alım fiyatı kilogram başına 17 lira, üreticilere verilen destekleme bedeli ise 2 lira olarak açıklandı.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, açıklanan rakamlara tepki gösterdi. Üreticinin beklentisinin çok altında kalan rakamların üreticiyi açlığa mahkum edeceğine vurgu yapan Başkan Deniz, şunları söyledi: “Açıklanan yaş çay fiyatını kabul etmiyoruz. Çay üreticisini açlığa mahkum edecek bu fiyatı ret ediyoruz. Çay üreticilerimizi demokratik tepkilerini göstermeye çağırıyoruz. Değerli çay müstahsillerimiz sizlere dayatılan bu fiyatlara itiraz edin kabul etmeyin.”

ÇAY ÜRETİCİLERİMİZİN YANINDA OLACAĞIZ
Dayatmaya karşı üreticiyi itiraz etmeye çağıran Başkan Deniz, “Çay alım yerlerinde çay tarlalarınızda meydanlarda sesinizi yükseltin tepkinizi ortaya koyun sizlere dayatılan açlığa yoksulluğa karşı koyun! CHP olarak hakkını arayan tüm çay üreticilerimizin yanında olacağız. Çay üreticilerinden yapılan kesintilerle başkanlık yapan RTB Mehmet Erdoğan’ı ve Tarım ve Orman Bakanını istifaya davet ediyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir