Çiftlikköylüler Ücretsiz Terapi Uygulamasına İlgi Gösteriyor

Share

Çiftlikköy Belediyesi bünyesinde 2016 yılından bu yana devam eden ücretsiz psikolojik danışmanlık hizmeti ilgi görüyor. Çiftlikköy Belediyesi Kültür Merkezi’nde 2016’da tek uzman psikologla başlanan ücretsiz psikolojik danışmanlık hizmetine koronavirüs pandemisi sonrasında ilginin artması üzerine psikolog sayısı 3’e çıkarıldı, seans sayıları çoğaltılarak seanslar Siteler Mahallesi Sosyal Tesisleri’nde de verilmeye başlandı.

 

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, Çiftlikköy Belediyesi Kültür Merkezi’nde 2 psikologla, Siteler Mahallesi Sosyal Tesisleri’nde 1 psikologla, ücretsiz terapi hizmetinin devam ettiğini belirterek, “Çocuk, ergen, yetişkin ve aile terapisi konularında her yaştan hemşerilerimiz için sağladığımız bu hizmetle 3 psikoloğumuz haftada 72 saat mesai yapıyor. Özellikle koronavirüs dolayısıyla sosyal hayatın da kısıtlanmasıyla terapi uygulamalarına ihtiyaç duyanların sayısı da arttı. O nedenle bu hizmetimizin daha da yerini bulduğunu ve önemli bir ihtiyacı giderdiğini gözlemledik. Her yaştan, her meslek grubundan ve ailelerden bu dönemde yüksek bir talep gördük. Hizmetimiz aynı şekilde ücretsiz olarak devam edecek” diye bilgi verdi.

 

Çiftlikköy Belediyesi Kültür Merkezi’nde Psikolog Feyza Pehlivan Gençeli ve Elif Şeyma Atan, Çiftlikköy Belediyesi Siteler Mahallesi Sosyal Tesislerinde ise Psikolog Sercan Elgin’le birlikte toplam 3 psikoloğun gerçekleştirdiği seanslara, önceden randevu alınarak kayıt yaptırılabiliyor. Ücretsiz psikolojik danışmanlık hizmetinden faydalanmak isteyenler randevu almak için Çiftlikköy Belediyesi Kültür Merkezi’nin 0 226 352 81 14 no’lu hattını arayabiliyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Türkiye Ajans

[email protected]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir