Share

Cigna Genel Müdürü Pınar Kuriş, ‘Türkiye’nin 50 Güçlü Kadın CEO’su listesinde

Cinsiyet eşitliğine verdiği destekle sigorta sektöründe dikkat çeken Cigna Genel Müdürü Pınar Kuriş,

 

Cigna Sağlık Hayat ve Emeklilik A.Ş. Genel Müdürü Pınar Kuriş, 10. senesini dolduran “Türkiye’nin 50 Güçlü Kadın CEO’su” araştırmasında bu sene de yerini aldı. Şirketlerin 2021 cirolarına göre belirlenen ve iş dünyasındaki kadın liderleri ön plana çıkarma amacıyla gerçekleştirilen Türkiye’nin 50 Güçlü Kadın CEO’su araştırmasında, Pınar Kuriş bu sene üst üste 4. kez listede. Sigorta sektöründe kadın istihdamı ve kadın yönetici oranlarıyla fark yaratan Cigna, aynı zamanda listedeki tek hayat ve emeklilik sigortası şirketi. 

 

Ekonomist Dergisi tarafından iş dünyasındaki kadın liderleri öne çıkarmak amacıyla bu yıl 10. defa gerçekleştirilen “Türkiye’nin 50 Güçlü Kadın CEO’su” araştırmasının sonuçları açıklandı. 2021 cirolarına göre belirlenen şirketlerin yer aldığı listede, Cigna Genel Müdürü Pınar Kuriş, pandemi etkisiyle geçen zorlu bir yılı başarılı iş sonuçlarıyla kapattı ve listeye üst üste 4 defa girme başarısı gösterdi.  

 

Türkiye’nin önemli endekslerinden biri olan “Türkiye’nin 50 Güçlü Kadın CEO’su” araştırmasında bu yıl bir kez daha yer alarak Cigna’nın başarılarının tescil edilmesinden duyduğu gururu vurgulayan Cigna Genel Müdürü Pınar Kuriş, “Bir kadın lider olarak iş dünyasındaki kadının varlığını güçlendirmeyi hedefleyen bu önemli araştırmada yer almak gurur verici. Ülke ekonomisinin büyümesindeki önemli etkenlerden biri olan toplumsal cinsiyet eşitliği sadece ülkelerin değil, küresel ekonominin de güçlendirilmesi için atılması gereken önemli bir adım. İstenilen refah düzeyine ulaşmak, ekonomik ve sosyal sürdürülebilirliği sağlamak konularında kadının rolünü destekliyor ve bu farkındalıkla biz de Cigna olarak, yüksek kadın istihdamı ve kadın yönetici oranlarımızla sigorta sektöründe fark yaratmaya devam ediyoruz. Bugün kadın çalışan oranımız 66. Müdür, bölge müdürü ve üstü pozisyonlarda çalışan kadın oranımız 45, genel müdür yardımcısı ve üstü pozisyonlardaki kadın çalışan oranımız ise 43. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da cinsiyet eşitliğini çalışma prensibimizin odağına koyarak hem şirketimizdeki tüm kadın çalışanlarımızı hem de toplumda ulaşabildiğimiz kadar çok kadını desteklemeye ve güçlendirmeye devam edeceğiz.” dedi.  

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı