0
Share

Çorumlu Gencin sinemada hızlı yükseliş öyküsü

 

Çorumlu bir genç olan Hakan Çelenk, ziyaret için gittiği İstanbul da oyunculuğa başlayınca arkası hızlı geldi. Film şirketi de kuran genç sinemacı Şubat ayı ortasında Ankara ve Çorum da dizi ve film çekimlerine başlıyor.
Kıng Yapım adına Hakan Çelenk in yapımcılığını üstlendiği Nur Başak Şahin in Yüksek Gerilim isimli eserinden uyarlanan filmin Yönetmen koltuğunda Yiğit İsmiguzel otururken, senaryosunu Nur Başak Şahin yazdı. Uygulayıcı Yapımcı Asım Kaçmaz , Görüntü Yönetmeni ise Cemal Elciyar.
Çorum Sokakların Kralı isimli dizinin ise Yönetmen Koltuğunda Erdal Deniz oturuyor.
KISA SÜREDE BAŞARININ SIRRI
2022 yılı Aralık ayında Dünya Çorumlular Konfederasyonu’nun Düzenlemiş olduğu Çorumlular Gününe Katılmak için İstanbul’a giden Hakan Çelenk orada kayın validesinin yanında eşiyle birlikte bir kaç gün kalıp Çorum’a dönecekti. İnternet sitesinde önüne çıkan bir ajansın oyunculuk ilanına baş vurdu , setlere yardımcı oyuncu olarak gitti. Daha sonrasında gittiği setlerde gösterdiği başarılar sonucu diyologlu oyuncu olarak oynadı.
Çelenk setlere giderken Osmanbey’de tanıştığı bir ajans sayesinde model işine başladı. Firmalara çekim için model göndermeye başladı, ayrıca setlere oyuncu gönderiyordu ve ajans açma kararı alan Çelenk firmasını büyüterek King Yapım Sanat ve Prodüksiyon Limited Şirketi’ni kurdu.
Şuan 21 Şubat’ta Ankara , 25 Şubat’ta da Çorum da çekilecek projelerinin yapımcılığını King Yapım Hakan Çelenk üstlenecek.
Hakan Çelenk’e kısa süredeki başarısından dolayı tebrik telefonları yağarken , genç sinemacı bu durumdan oldukça memnun görünüyor.
Çelenk, İstanbul’da bulunan Kıng Yapım şirketini Şubat sonuna doğru Çorum’a taşıma kararı da aldı.
Haber: Zeki Demir

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir