Coşkunöz Metal Form, globalde en prestijli ödüllerden biri olan ‘Uluslararası İş Güvenliği Ödülü’nün sahibi oldu

Share

34 yıldır otomotiv sektörü için presli sac parça üreten Coşkunöz Metal Form, British Safety Council’in düzenlediği International Safety Awards’da ödüle layık görüldü. Coşkunöz Metal Form, Türkiye’den katılan 100’e yakın firmadan 12’sinin ödül aldığı yarışmada, onur ödülüne sahip oldu.

 

Coşkunöz Holding’in 34 yıldır otomotiv sektöründe yerli ve global pek çok marka için presli sac parça üreten şirketi Coşkunöz Metal Form (CMF), bu yıl British Safety Council tarafından 64’üncüsü düzenlenen dünyanın en prestijli iş güvenliği ödüllerinden ‘‘International Safety Awards’’da (Uluslararası İş Güvenliği Ödülleri) ödüle layık görüldü.  

 

British Safety Council Uluslararası İş Güvenliği Ödülleri; büyüklükleri veya faaliyet gösterdikleri sektörden bağımsız olarak iş sağlığı, güvenliği ve refahına önem veren, bu önemi somut çalışma ve göstergelerle de kanıtlayabilen firmalara veriliyor. Katılan firmaların son bir yıl içinde iş güvenliği ile ilgili herhangi bir suçlamaya ya da soruşturmaya karışmamış olması gerekiyor. British Safety Council’den yapılan açıklamada, bu yıl 39 ülkeden 647 firmanın yarışmaya katıldığı ifade edildi.

 

“Yapay Zeka destekli İSG faaliyetlerimizle, önceliğimiz daima çalışanlarımızın sağlığı ve güvenliği”

CMF Genel Müdürü Barış Karaadak, “merit” seviyesinde ödül almaya hak kazandıkları için büyük gurur duyduklarını belirterek, “Türkiye’den 100’e yakın kurum ve kuruluşun katılım gösterdiği ve sadece 12 firmanın ödüle hak kazandığı bu prestijli organizasyonda onur ödülü aldık. Türkiye’nin en köklü sanayi kuruluşlarından biri olarak önceliğimiz daima tüm çalışma arkadaşlarımızın iş sağlığı ve güvenliği. Bu alandaki faaliyetlerimizi Türkiye’de de ödül alan yapay zeka destekli iş güvenliği yazılımlarımızla son yıllarda daha da geliştirdik. Şirketimizin iş sağlığı ve güvenliği alanındaki ilk uluslararası ödülünü almak da bizim için ayrı bir gurur vesilesi” dedi.

 

Ödül için başvuran firmalar; iş güvenliği açısından önemli operasyonel tehlikelere yönelik önlemler, İSG personeli yeterliliği, Covid-19 önlemleri, üst yönetimin liderliği, acil durum önlemleri, iş sağlığı ve güvenliği kültürünün gücü gibi İş Sağlığı ve Güvenliği alanındaki bir dizi kriter kapsamında değerlendiriliyor. Ödül almak için 29 puanın yeterli olduğu yarışmada, CMF 41 puan alarak “merit” (liyakat) diye tanımlanan onur ödülünü almayı başardı.

 

Sektöründe pazar lideri

1968 yılından bu yana Coşkunöz Holding bünyesinde faaliyet gösteren Coşkunöz Metal Form, 60.000 metrekareye ulaşan kapalı alanı, 1.300 çalışanı ve sanayideki yarım asrı geçen tecrübesi ile Türkiye’de sektöründe pazar lideri konumunda bulunuyor. 1996 yılından bu yana SAP bilgi sistemleri ile yönetilen Coşkunöz Metal Form, TS EN ISO 9001, ISO/TS 16949, ISO 14001 Çevre ve ISO 45001 İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi ile Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasında yer alıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir