Demre’ye 605 milyon liralık yatırım

Share

Demre Hali yeni sezon açılışına katılan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Demre’ye dönemi içinde 605 milyon TL üzerinde yatırım yaptıklarını söyledi. Başkan Böcek, enerjiye, gübreye, ilaca, mazota gelen yüksek zamlara ve ekonomik krize rağmen üretim yapan çiftçilere teşekkür ederek, “Hepinizle gurur duyuyorum” dedi.

 

Demre Toptancı Hali 2023-2024 sezonu törenle açıldı. Sezon açılışı için düzenlenen törene, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Demre Kaymakamı Onur Şatıroğlu, CHP İl Başkanı Nail Kamacı, Eski Bakan Ertuğrul Günay, Demre, Kumluca ve Elmalı Belediye Başkanları, hal başkanları, muhtarlar, üreticiler, çiftçiler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, açılışta yaptığı konuşmada, Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ait 21 hal bulunduğunu belirterek, “1006 komisyoncumuz ve 921 tüccarımızla toplam 1927 işyeri ile işlem hacmi olarak Türkiye’de 1. sıraya yükseldik. Bu başarı hepimizindir” dedi.

HEPİNİZLE GURUR DUYUYORUM

Çiftçilerle her zaman gurur duyduğunu belirten Başkan Böcek, “Sizlerin çektiği sıkıntıları çok iyi bilen bir çiftçi çocuğu olarak; enerjiye, gübreye, ilaca, mazota gelen yüksek orandaki zamlara ve ekonomik krize rağmen, üretim için yaptığınız fedakârlıklardan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Hepinizle gurur duyuyorum” diye konuştu.

DEMRE’YE 605 MİLYON TL ÜZERİNDE YATIRIM

Demre’ye dönemi içinde 605 milyon TL üzerinde yatırım yaptıklarını da açıklayan Başkan Böcek, “Demre’de 44 km içme suyu, 17 km kanalizasyon ve yağmur suyu hattı, 13 km sıcak asfalt yol yapımı gerçekleştirdik. 35 km kapalı devre sulama tesisi yaptık. Sulama Birliğine de 8.5 milyon lira enerji desteği sağlıyoruz” dedi.

Kaynak: Antalya BB

Türkiye Ajans

[email protected]

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir