DHL SUPPLY CHAIN Türkiye’nin Sosyal Sorumluluk Projelerinin Merkezinde Çocuklar, Hayvanlar ve Çevre var

  • 2025 global stratejileri kapsamında, sosyal sorumluluk, çevre bilinci ve sürdürülebilirlik alanlarında yatırım yapmaya devam eden DPDHL grup, Türkiye’de DHL Supply Chain bünyesinde yaptığı projelerle de dikkat çekiyor.
  • DHL Supply Chain Türkiye 2021 yılı boyunca 6 farklı sosyal sorumluluk projesine imza attı.
  • Çocuklardan, çevreye, engelli bireylerden, sokak hayvanlarına kadar birçok ihtiyaç sahibi can’a dokunan DHL Supply Chain Türkiye, yeni senede de projelerini genişleterek devam ettireceklerinin altını çizdi.  

Global lojistik sektörünün lider markası DHL’in, tedarik zinciri ve lojistik hizmetleri şirketi DHL Supply Chain Türkiye, çevreye ve insana saygı politikasıyla sürdürdüğü farklı sosyal sorumluluk projeleriyle adından söz ettiriyor. Daha yaşanabilir bir çevre ve sosyal sorumluluk bilinciyle ilerlettiği projelerinde çocukları, hayvanları ve çevreyi merkezinde tutuyor. 

DHL Supply Chain Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Bora Beşir: “İnsan ve çevre odaklı desteklerimizi, sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği içerisinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.” 

DHL Supply Chain Türkiye, yıl boyu süren sosyal sorumluluk projelerinin yanı sıra dönemsel çalışmalara da destek veriyor. Şirket, yaz ayları boyunca “atma tamir olsun” mottosuyla evlerdeki kırık veya kullanılmayan oyuncakların çöpe gitmesi yerine tamir edilerek bir sivil toplum kuruluşu vasıtasıyla kimsesiz çocuklara ulaşmasını sağladı. Okula dönüş dönemi süresince ihtiyaç sahiplerine kırtasiye ve kıyafet desteği sağlayan DHL Supply Chain Türkiye, Koruncuk Vakfı’nın desteğiyle kız çocuklarının üniversite hayallerinin kapısını aralamak üzere İstanbul Maratonu’na da katılım sağlandı. 

Çevre alanında da projelerine devam eden kurum tarafından, geçtiğimiz yaz aylarında, ülkemizin farklı noktalarında çıkan ve çok sayıda insan ve hayvanla birlikte ekosisteme de büyük zarar veren yangınlardan sonra, TEMA iş birliğinde fidan bağışı yaptı. DHL Supply Chain Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Bora Beşir, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Gerek süreklilik arz eden gerekse dönemsel olan sosyal sorumluluk çalışmalarımız kapsamında ihtiyaç sahiplerine doğru bir şekilde ulaşmayı önemsiyoruz. Bu çerçevede iş birliği yaptığımız sivil toplum kuruluşları, projeye göre farklılık gösteriyor.” şeklinde konuştu.

Yıl boyu patili dostlara mama ve mavi kapaklarla tekerlekli sandalye desteği; 

DHL Supply Chain Türkiye, Covid sebebiyle bu sene, artık gelenekselleşen hayvan barınağı kurma projesine ara vermek durumunda kaldı. Kurum içerisindeki gönüllülerden oluşan ekipleriyle her sene barınak ihtiyacı bulunan hayvanlara sığınma alanları yaratan DHL bu sene de her şeye rağmen hayvanları unutmadı ve tesislerine koyduğu kumbaralarda toplanılan mamalarla patili dostlara destek verdi. Bu desteği sosyal medyadan da duyurarak, kampanyaya dönüşmesini sağladı. Bu desteği yıl boyu devam ettiren DHL Supply Chain Türkiye, yine yıl boyunca sürecek olan başka bir projeyle mavi kapakların toplanarak bir sivil toplum kuruluşu aracılığıyla ortopedik engelli kişilere tekerlekli sandalye alınmasında rol oynadı. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Etiketler: 27 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. turkiyeajans.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. turkiyeajans.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir