Share

Digital Age Tech Summit, 25 Mayıs’ta Yeni Evrenleri Keşfe Çıkıyor

Yeni teknolojilerin ve dijital dönüşümün finansa, kültüre, eğlenceye, iletişime, kısacası insan yaşamına dokunan her noktasını odağına alan Digital Age Tech Summit, 15’inci kez dünyanın yaratıcı ve uzman isimlerini katılımcılarıyla buluşturacak. 2007 yılından bu yana konu ve konuklarıyla dijital devrimin ve onun yarattığı yeni fırsatların nabzını tutan etkinlik, 25 Mayıs 2022’de online olarak gerçekleşecek.  

 

Digital Age Tech Summit bu yıl; dijital ve fizikselin kesiştiği noktada ortaya çıkan potansiyel yeni evrenleri ve bunların birey ve toplum üzerindeki değiştirici gücünü keşfe çıkıyor. Girişimciler, akademisyenler, sanatçılar ve fikir liderleri yeni sanal evrenlerle birlikte sosyalleşme, oyun ve ticaret üçgenindeki 21’inci yüzyıl insanını nelerin beklediğini masaya yatıracak ve geleceği şekillendirecek içgörülerini Digital Age Tech Summit izleyicisi ile paylaşacak. 

 

MediaCat Genel Yayın Yönetmeni Pelin Özkan, bu yıl da alanında uzman, yaratıcı liderlerin Digital Age Tech Summit’te konuşmacı olarak yer alacağını belirtti ve ekledi; “Dijital devrimin yarattığı dönüşüm karşımıza her gün farklı bir yenilik çıkarıyor. Digital Age Tech Summit 2022, bu dönüşümün yaşam ve iş dünyasındaki tüm etkilerini ele alacak, dijitalin ve teknolojinin nabzını tutacak.”

 

Yeni Dünyalar O Kadar Uzakta Değil

Dijital ve fiziksel dünyayı buluşturma potansiyeline sahip, her gün genişleyen bir kavram olan metaverse, Digital Age Tech Summit’te tüm hatlarıyla ele alınacak. Deneyimden kültüre, ticaretten eğlenceye bu yeni “evrenler”; sektör liderleri ve uzmanlar ile birlikte keşfedilecek. Bununla birlikte NFT’ler, web 3.0, özgür yazılım ve gayri merkezi uygulamalar da Digital Age Tech Summit’te tartışılacak önemli konu başlıklarından.

 

Sürdürülebilir Kalkınmanın Yolu Dijitalden Geçer

 

Digital Age Tech Summit’te sürdürülebilir bir dijital çağa ulaşmak için izlenecek yollar, alanında uzman isimler ve araştırma sonuçları ile beraber ele alınacak. E-atıklar, ileri dönüşüm, DIY kültürünün geleceği ise dijital dönüşümün her adımında nasıl çevre dostu ve sağlıklı stratejiler geliştiririz sorusu kapsamında tartışılacak.

Hayat oyunlaşırken, ticaret de dönüşüyor

Yeni sanal evrenlerle birlikte sosyalleşme, oyun ve ticaret üçgenindeki dönüşüm ve 21’inci yüzyıl insanını bekleyen yeni evrenler; hem teoride hem de uygulamada dünyaya yön veren yaratıcı liderlerle birlikte Digital Age Tech Summit’te masaya yatırılacak. Dijital kimlik, siber güvenlik, dijital para birimleri de bu başlık altında üzerinde durulacak alanlardan.

 

Teknolojik İrade Tüm Sorunları Çözmeye Aday

 

25 Mayıs’ta gerçekleşecek etkinliğin bir diğer önemli konu başlığı ise: Teknolojik İrade. İklim krizi, sağlık sorunları ve ekonomik adaletsizlikler karşısında teknolojik dönüşümün sahip olduğu yaratıcı çözümler dünyadaki başarılı ve etkili örnekleri ile birlikte analiz edilecek.

 

Yeni Anlamların ve Algıların Kapıları Veriyle Aralanıyor

Finansal teknolojiden pazarlama iletişimine, dijital sanattan tüketime kadar birçok alanda ezber bozan ve kapsamlı dönüşümlere yol açan büyük veri uygulamaları Digital Age Tech Summit’te vaka incelemeleri ile birlikte irdelenecek. İnsanın geleceğine etki eden algoritmalara dair etik sorgulamalar da büyük verinin anlamlandırılması da Digital Age Tech Summit’te kendine yer bulacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı