Share

Direksiyon Usta Öğreticiliği Kursu Yoğun İlgi Görüyor

Manisa Şehzadeler Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde açılan 200 saatlik kurs olan Direksiyon Usta Öğreticiliği kursu yoğun ilgi görüyor. Kurs için Manisa ve hatta İzmir’den 500’e yakın başvuru var. Manisa Lisesi’nde iki sınıfta açılan kursa 80 kişi katılıyor. Şehzadeler Halk Eğitim Merkezi Müdürü Osman Kuşçuoğlu, Müdür Yardımcısı Mustafa Tire birlikte kursu ziyaret etti.

500 KİŞİ BAŞVURDU
Halkın talepleri doğrultusunda kursları açtıklarını ifade eden Şehzadeler Halk Eğitim Merkezi Müdürü Osman Kuşçuoğlu, Direksiyon usta öğreticiliği kursuna yoğun talebin olduğunu dile getirdi. Kuşçuoğlu, toplamda 200 saatlik bir kursun verildiğini kaydederek, kurs bittikten sonra yeni kursu açacaklarını söyledi. Kuşçuoğlu, “Kursun yoğun talep görmesinin nedeni eskiden üniversite mezunları bu kursa katılıyordu. Şimdi lise mezunları da bu kursa katılıyorlar. Onun için bir yoğunluk. İnşallah herkes sertifikasını alır ve istediğimiz gibi şoförler yetiştir” dedi.
Şehzadeler Halk Eğitimi Merkezi Müdür Yardımcısı Mustafa Tire, kursun 200 saat sürdüğünü ve 2 sınıf açtıklarını belirtti. Manisa’dan ve hatta İzmir’den 500’e yakın başvurunun bulunduğunu söyleyen Tire, bu kursa Haziran dönemine kadar açmayı planladıklarını kaydetti.
Direksiyon Usta Öğreticiliği Kursunda Trafik Eğitim ve Psikolojisi derslerini veren Levent Kurban, “Bu derslerde yapılan hataların daha çok psikolojik yönden yapılmaması gerektiğini, bunun altında yatan sebepleri inceliyoruz. Videolarla destekliyoruz. Konularla ilgili videolar izliyoruz. Etkili olduğunu düşünüyorum. Sürücü kurslarında başarılı bir şekilde çalışan daha önce kursiyerlerimiz olan hocalarımız var. Sürücü kurslarımızdan talepte var. Sürücü kurslarında çalıştıkları gibi, trafikte araba sürmede sıkıntı yaşayan kişilere birebir eğitim verebiliyorlar” dedi.(BHSA)

BSHA – Bilim Sağlık Haber Ajansı

You may also like...