Share

Eczacıbaşı Spor Kulübü Başkanı Faruk Eczacıbaşı D-Smart’ın Konuğu Oldu

HER GÜN KADINLAR GÜNÜ OLMALI

80. YILIMIZDA 80. KUPAYI HEDEFLİYORUZ

EZCABIBAŞI SPOR KULÜBÜ BAŞKANI FARUK ECZACIBAŞI, D SMART’TA HAFTANIN KONUĞU PROGRAMINA KATILARAK FAİK GÜRSES’İN SORULARINI YANITLADI

Türk sporunun lokomotif takımlarından Eczacıbaşı Dynavit Kadın Voleybol takımı yeni bir kupanın daha eşiğine geldi. 80’inci kuruluş yıldönümünü kutlayan Eczacıbaşı, müzesine CEV Kupası’nı müzesine taşımak için gün sayıyor. İlk maçı Alman Stuttgart takımı ile 15 Mart’ta Altunizade’deki Burhan Felek Salonunda oynayacak olan Eczacıbaşı Dynavit, rövanş maçına 22 Mart’ta Almanya’da çıkacak.

D-Smart'ta Faik Gürses’in sunduğu Haftanın Konuğu programına katılan Eczacıbaşı Spor Kulübü Başkanı Faruk Eczacıbaşı önce voleybol severleri İstanbul, gurbetçi vatandaşlarımızı da rövanştaki maça davet etti.

Faruk Eczacıbaşı CEV Kupası’na kazanmaya yakın kulübün kendileri olduğunu ifade ederek, “Yeni bir kupanın arefesindeyiz. Bu bitecek sonra yenisine odaklanacağız. Bizde hedefler bitmez “ dedi

Faruk Eczacıbaşı ile yapılan söyleşinin öne çıkan başlıkları şöyle:

“Tam 80 yıl geçmiş. Holding’in ileri gelenlerinden Şakir Eczacıbaşı’nın takım sporlarına önem verelim diyerek kurulan erkek basketbol, kadın voleybol ve masa tenisi branşlarında büyük başarılar elde ettik. Kadınlarda Dünya ve Avrupa’da kendimizi ilk beşte görüyoruz. Elbette başarımızın sırrı altyapıya verdiğimiz önem sayesinde büyüyor. Sanıyorum kuruluşumuz şimdi bize rakip olan kulüplerin de iştahını arttırmış olacak ki, onlarda yarışa dahil oldular. Bunun sonucunda ülke voleybolu ve dolayısıyla Milli Takım kazandı.

NE GÜZEL SÖZDÜR ATATÜRK’ÜN KIZLARI

1999 yılında kazandığımız bir Avrupa başarısının ardından, bir medya kuruluşunun attığı manşet bugün hala değerini koruyor ve ilelebet korumaya devam edecektir. Büyük memnuniyet duyduğumuz ve gururla söylediğimiz 'Atatürk’ün Kızları' cümlesi artık bizimle özdeşleşti ve öyle devam edecek.

Kadın voleybolu ve kadın istihdamına verdiğimiz değer TMOK’un önderliğinde bize Fair-Play ödülü getirdi. Bizi aday gösteren TMOK’a bir kez teşekkürü borç biliriz. Bunu Dünya’da alan tek kadın voleybol takımı biz olduk. Bundan büyük mutluluk olamaz.

Yıllarca yabancı hocalarla çalıştık. Onlarla büyük başarılar elde ettik. Bu sezonun başında geleceğini çok parlak gördüğümüz Ferhat Akbaş ile çalışmaya karar verdik. O da ilk yılında büyük bir başarı yakalamak üzere. Bir maçtan sonra soyunma odasına bir konuşma yapmak üzere girmiştim. Tam konuşurken Ferhat Hoca bana seslenerek, “Sayın Başkan lütfen İngilizce konuşun' deyince öyle devam ettim. Lisan kültürü de başarı için çok gerekli.

TIGER taraftar grubunun oluşumunda çok büyük emeği olan Erdal Karamercan’a çok teşekkür ederim. Yöneticilik koltuğundan kalkıp, kravatını çıkartıp, TIGER adını verdiğimiz taraftar gurubu ile birlikte oluyor. TIGER sadece bir taraftar gurubu değil bir kültür odağıdır. Onların ağzından bir tek kötü söz duyamazsınız. Destekleri için çok teşekkür ederiz

Başarımızın sırrı kadınlarımızın emeğinde yatar. Yılda sadece bir defa değil, onları hergün kutlasak yine haklarını ödeyemeyiz. Kadınlarımıza verdiğimiz değeri her gün katlayarak kurum olarak bugünlere geldik. Bundan sonra da onları desteklemek ve arkalarında olmak birinci vazifemiz.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı