Edirne’de tarihi an

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Belediye Meclis Üyeleri, 2022 Edirne Yılı’nın ilk iş gününde Edirne İl Genel Meclisi Üyelerini ziyaret etti. Bugünün tarihi bir gün olduğunu belirten Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, ilk defa İl Genel Meclisi ile Belediye Meclisi Üyeleri’nin bir toplantıda bir araya geldiklerini belirterek, “2022 Edirne Yılı’nda sizlerle birlikte hareket etmek, sizlerle işbirliği içerisinde icraatları gerçekleştirme arzusundayız. Edirne, hepimizin ortak paydası, hepimizin sevdası, aşkı, heyecanı, tutkusu” dedi.
 
Edirne Belediye Meclisi’nin, Edirne’nin Kurtuluşunun 100. yılı nedeniyle ilan ettiği 2022 Edirne Yılı’nın ilk iş günü gerçekleştirilen ziyaretlerle başladı. Edirne Belediye Meclis Üyeleri, Edirne Valisi Ekrem Canalp’ın ardından Edirne İl Genel Meclisi ziyaret etti. Edirne İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş ve İl Genel Meclisi Üyeleri tarafından karşılanan Başkan Gürkan ve Belediye Meclis Üyeleri, 2022 yılının Edirne ve tüm insanlık için hayırlı olmasını diledi.
 
Burada bir konuşma gerçekleştiren İl Genel Meclisi Mehmet Geçmiş, tarihe tanıklık ettiklerini söyledi. 2022 yılının tüm insanlık için hayırlı olmasını dileyen Geçmiş, “Edirne Belediye Meclisi olarak tarihe not düşecek bir karar imza atmışsınız. Bu konuda hepinizi ayrı ayrı kutluyorum. Sevinçler paylaştıkça çoğalır, dertler de paylaştıkça azalır. Bugün almış olduğunuz karar ile bizlerin sevincini bir kat daha yukarıya kaydırdınız. Halka hizmet etmek kutsal bir görevdir. Yaptığımız hizmetlerle mutlu oluyoruz ve bu görevleri layıkıyla yapmanın onurunu ve şerefini yaşıyoruz” diye konuştu.
 
Mehmet Geçmiş, 2022 yılını Edirne Yılı olarak ilan eden Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Belediye Meclisi üyelerini kutladı.
 
İl Genel Meclisi Üyelerine seslenen Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Bugün gerçekten de tarihi bir gün. Benim de bildiğim kadarıyla Belediye Meclisi Üyeleri ile İl Genel Meclisi Üyeleri ilk kez bir toplantıda bir araya geliyorlar. Bu toplantı ziyarette olsa anlamlı ve değerli bir toplantı” ifadelerine yer aldı.
 
2022 Edirne Yılı’nın ilk iş gününde İl Genel Meclisi Üyeleriyle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Gürkan, “2022 Edirne Yılı’nda sizlerle birlikte hareket etmek, sizlerle işbirliği içerisinde icraatları gerçekleştirme arzusundayız. Edirne, hepimizin ortak paydası, hepimizin sevdası, aşkı, heyecanı, tutkusu… Hepimiz buraya bir siyasi parti aidiyeti ile geliyoruz. Ama İl Genel Meclisi’nin bugüne kadar aldığı kararlar, gerekse Belediye Meclisi’nin bugüne kadar yaptığı çalışmalar, kararlar, Edirne’nin ortak çıkarları söz konusu olduğunda partilerimizin bir anlamda ikinci plana konduğunu da gösteriyor. Bu doğru bir yaklaşım” diye konuştu.
 
Hep birlikte daha güzel adımlar daha da güzel işlere imza atacaklarını belirten Gürkan, “Bu salonda yer alan bütün arkadaşlarımın negatif bir yaklaşımı olmadığını biliyorum. Hepimiz birbirimizi tanıyoruz. İl Genel Meclisi’nin 2022 Edirne Yılını destekleyeceğini ve bu çalışmaları da ortaklaşa yürüteceğimize eminim. İl Genel Meclisi, tıpkı muhtarlarımız gibi yerel yönetimin en önemli kilometre taşları. Çünkü siz halkın çekirdeğinden gelen talepleri, sorunları burada bütünleştirerek, topluca bir çözüm önerisi geliştiren bir kurumsunuz.  Belediyelerde öyle. Belediyeler, her ne kadar yetki olarak kırsal alana çıkamasa da fiili uygulamada Edirne gibi yaşamın ortaklaşa bir harman olduğu şehirlerde bu faaliyetleri sürdürüyor. Bunları geçmişte yaptık, gelecekte de yapabiliriz” dedi.
 
  
Ardından İl Genel Meclisi CHP Grup Başkan Sözcüsü Şenol Kılıç, İl Genel Meclisi Ak Parti Grup Başkan Sözcüsü Nedret Akbulut ve İl Genel Meclisi İYİ Parti Grup Başkan Sözcüsü Hüseyin Erbay da birer konuşma gerçekleştirerek, 2022 Edirne Yılı’nda her zaman Edirne Belediyesi’nin yanında olacaklarını söyledi.
 
Belediye Meclis Üyesi CHP Grup Sözcüsü Selçuk Çakır, Belediye Meclis Üyesi AK Parti Grup Sözcüsü Mehmet Çapoğlu, Belediye Meclis Üyesi İYİ Parti Grup Sözcüsü Necamettin Attay ve MHP Grup Sözcüsü İsmail Demirhan da birer konuşma gerçekleştirerek, 2022 Edirne Yılı ile ilgili duygu ve düşüncelerini dile getirdi.
 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Etiketler: 29 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. turkiyeajans.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. turkiyeajans.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir