“Ek Ödemelere Yapılan Yüzde 20 Zammın Değeri İleride Anlaşılacak”

Share

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, yıllardır verdikleri mücadeleyle sağlıkta yaşanan pek çok sorunu gündeme getirdiklerini kaydederek, “Ek Ödemelere Yapılan Yüzde 20 Zammın Değeri İleride Anlaşılacak” dedi.

Ek ödemeler yapılan yüzde 20 zammın çok önemli bir kazanım olduğunu ifade eden Durmuş, bu kazanımın değerinin ileriki yıllarda daha iyi anlaşılacağını belirtti. Toplu sözleşmede kayıt altına alınan 3600 ek gösterge çalışmaları hakkında bilgi veren Durmuş, “Bugüne kadar emekli maaşı ve emekli tazminatının artmasında büyük öneme sahip 3600 ek göstergenin tüm çalışanları kapsaması için mücadele ettik. Cumhurbaşkanımız, dün yaptığı açıklamada lisans mezunu sağlık çalışanlarının tamamının 3600 ek gösterge içinde olacağını ifade etti. Bu açıklama bizleri oldukça mutlu etti. 3600 ek göstergeden tüm sağlık çalışanlarının yararlanması için Çalışma Bakanlığı ile masada mücadelemize devam edeceğiz” dedi.

Sözleşmeli personel için de bu yıl bir çalışma yapılacağını söyleyen Durmuş,  birbirinden farklı istihdam modellerine son verileceğini ve tek tip kadrolaşma olacağını söyledi. Durmuş,  “Tüm sözleşmeli çalışanların ekonomik, sosyal ve özlük haklarının eşit olacağı bir sistem için mücadele edeceğiz” açıklamasını yaptı.

“Ek Ödemelere Yapılan Yüzde 20 Zammın Değeri İleride Anlaşılacak”

 “Sağlık Çalışanlarının Önemli Sorunlarına Neşter Vuruldu”

Durmuş,  “Sağlık-Sen olarak her platformda her alanda sağlık çalışanlarının sorunlarını haykırdık. Adaletsiz döner sermaye sistemini, performansa bağlı ek ödeme sistemini, sağlıkta şiddet ve malpraktis sorunlarını gündeme taşıdık. Cumhurbaşkanımızın dün verdiği müjdelerle sağlık çalışanlarının bu önemli sorunlarına neşter vuruldu. Yapılacak düzenlemeler yasal altyapıları tamamlanarak bir an önce hayata geçirilmelidir” dedi.

Sağlık-Sen olarak, her durumda ve her koşulda sahada olduklarını söyleyen Durmuş, o yüzden sağlık çalışanlarının sorunlarını ve sıkıntılarını gayet iyi bildiklerini söyledi. Bundan sonraki süreçte de sağlık çalışanlarının tüm sorunlarının çözüme kavuşacağı güne kadar mücadeleye devam edeceklerini açıkladı. (BSHA- Bilim Ve Sağlık Haber Ajansı)

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir