EMEA’nın bölgesel liglerinin 4. haftasında aksiyon durmuyor, rekabet gitgide kızışıyor.

Share

İspanya ve MENA playoff'ları tam gaz devam ederken, takımlar artık kaybetme lüksünün bulunmadığı noktaya geldi. İşte bu hafta yaşananlar.

 

VALORANT Bölgesel Ligi Türkiye: Birlik x Coca-Cola

Çekişmeli geçen normal sezonun ardından playoff'larda yer alacak altı ekip belli oldu. Fire Flux Esports ve Surreal Esports'un kendilerini hazırlamak için bir haftaları var. Diğer dört ekip ise yarı finalde onlarla karşılaşmak için mücadele edecek.

Thunderbolts Gaming sezonun en büyük sürpriziydi, ciddi mağlubiyetler aldıktan sonra yarışın ikinci yarısında yeniden kendisini buldu. Seyircinin gözü 5. haftada neler yaşanacağına kenetlenmiş durumda.

Surreal Esports 6-1

Fire Flux Esports 6-1

Futbolist 5-2

Galatasaray Esports 3-4

Thunderbolts Gaming 3-4

Team Lixa 2-5

Fenerbahçe Esports 2-5

Galakticos 1-6

 

VALORANT Bölgesel Ligi DACH: Evolution

DACH: Evolution, EMEA bölgesel ligleri içinde rekabetin en yoğun hissedildiği yerlerden biri. MOUZ ibrenin sürekli yer değiştirdiği bir serinin sonucunda Wave Esports'a karşı 2 – 0 kazanırken, FOKUS aldığı 4 – 0'lık galibiyetle performansının zirvesinde olduğunu gösterdi.

Angry Titans da playoff'ları gözüne kestirmiş durumda. Wave Esports'a karşı Bind'da zor anlar yaşadıysa da bu hafta CGN Esports'a karşı üst düzey bir performans sergileyerek 3 oyun birden almayı başardı.

MOUZ 9-3

FOKUS 8-4

Angry Titans 7-3

Dsyre 6-4

Wave Esports 6-4

CGN Esports 4-8

Ovation eSports 3-7

SPARX Esports 1-11

 

VALORANT Bölgesel Ligi Doğu: Surge

4. haftayla birlikte Doğu: Surge'ün normal sezonu sona erdi. NOM eSports, Anonymo Mentos, Anorthosis Famagusta Esports ve AWARIA, playoff'lara yükselmeye hak kazandı. NOM tek bir seri dahi kaybetmedi. Rakiplerinin bu kusursuz gidişatı durdurmak için ekstra çaba sarf etmesi gerekecek.

NOM eSports 7-0

AWARIA 4-3

Anorthosis Famagusta Esports 4 – 3

Anonymo Mentos 4-3

Entropiq 3-4

Team Finest 3-4

Gamerland 3-4

KTRL 0-7

 

VALORANT Bölgesel Ligi Fransa: Revolution

Devlerin düşüşü dedikleri böyle bir şey olsa gerek, Sector One espor dünyasının en büyük ekiplerinden bazılarını yenmeyi ve yarışı önde götürmeyi sürdürüyor. Fransız Gözcü Chamber'ı son derece etkileyici bir şekilde kullanan Sector One; Team Vitality ve Team BDS'le berabere kalarak bu devleri geride bırakmayı başardı.

Bütün gözler OG ve Team BDS arasındaki maçtaydı. Çekişmeli geçmesi beklenen karşılaşma OG'nin 2 – 0'lık net galibiyetiyle sonuçlandı.

Sector One 3-3-0 (Galibiyet/Beraberlik/Mağlubiyet)

OG 2-4-0

Team BDS 2-3-1

beGenius ESC 2-2-2

Team Vitality 1-4-0

WYLD 0-4-2

Mandatory 0-3-2

Valar Morghulis 0-3-3

 

VALORANT Bölgesel Ligi MENA: Resilience

MENA Bölgesel Ligi iki farklı alt bölgeye ayrılmış durumda: GCC & Irak ve Levant & Kuzey Afrika.

GCC & Irak

MENA: Resilience'ın GCC & Irak ayağı 4. haftada dramatik bir finalle sonlandı. Sezon boyunca başa baş giden bir mücadeleye tanık olduğumuz ligde Falcons başarıya ulaştı.

Team Falcons şimdi MENA: Resilience'ın büyük finalinde Team RA'AD ile karşılaşmaya hazırlanıyor, bölgenin uluslararası arenadaki temsilcisini belirleyecek karşılaşma o olacak.

Team Falcons vs. vSlash Esports  2-0

01 Esports vs. Team Duelist 0-2

Büyük Final

Team Falcons vs. Team Duelist 21

 

Levant & Kuzey Afrika

Levant & Kuzey Afrika'da normal sezon, Team RA'AD'ın birinciliğiyle sonlandı. Ekip Haven'da çok iyi kullandığı Skye ile Geekay Esports'u seride 2 – 0'lık net bir skorla yenmeyi başardı.

Team RA'AD uluslararası turnuvada yer edinmek için Team Falcons'ın gücü karşısında ayakta kalabilmek zorunda.

Yarı Final

Team RA’AD vs. Team Majesty 2-0

XPLDZ Gaming vs. Geekay Esports 0 – 2

Büyük Final

Team RA’AD vs. Geekay Esports 2 – 0

 

VALORANT Bölgesel Ligi Kuzey Avrupa: Polaris

Kuzey Avrupa'da normal sezonun sonuna yaklaşılırken, esporun en tanıdık yüzlerinden bazıları playoff'larda yer almaya hak kazandı bile. Alliance, EXCEL, TENSTAR ve TUNDRA başarıya ulaşan takımlar.

Alliance 6-1

EXCEL 5-2

TENSTAR 5-2

TUNDRA 5-2

KOVA 4-3

London Esports 2-5

who cars? 1-6

H2O 0-7

 

VALORANT Bölgesel Ligi İspanya: Rising

İspanya: Rising'de playoff zamanı. Çeyrek finaller devam ederken Case Esports dişine göre bir rakip buldu: UCAM Tokiers. Geriden gelip galibiyeti kapan Case yarı finalde Giants'la yüzleşmeye hazırlanıyor.

Rebels Gaming içinse yolculuk çok daha kolay geçti. Ascent, Haven ve Breeze'de iyi oyununu konuşturdu ve Queso'yu rahatlıkla geçti. Queso'nun Breeze'deki Skye tercihi ekibi Ilya ‘vo0kashu’ Ushakov’s Viper'ın hedefine koydu, o da rakiplerini kolaylıkla bertaraf etmeyi başardı.

Case Esports vs. UCAM Tokiers 3 – 2

Rebels Gaming vs. Team Queso 3 – 0

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir