En fazla bayrak talebi Fransa ve İspanya’dan

Share

En fazla bayrak talebi Fransa ve İspanya’dan

Bayrak üretiminde üs konumunda olan Türkiye aynı zamanda önemli bayrak ihracatçısı konumunda. Ülkemizin önemli bayrak üreticilerinden Asya Bayrak Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çilkaya, “Firma olarak 40’tan fazla ülkeye bayrak ihraç etmekteyiz. Bu ülkeler arasında en fazla talep Fransa ve İspanya’dan gelmekte” dedi.

Ülke bayrakları ve diğer bayrak çeşitleri ile sektörün önemli üreticileri arasında yer alan Asya Bayrak firması, 40’tan fazla ülkeye ihracat yapıyor. Firmadan yapılan açıklamada, Avrupa, Ortadoğu, Aysa ve Afrika’da bir çok ülkeden özel sipariş aldıkları ifade edildi.

40’tan fazla ülkeye bayrak üretiyor

40’tan fazla ülkeye bayrak ihraç ettiklerini kaydeden Asya Bayrak Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çilkaya, “Firma olarak 40’tan fazla ülkeye bayrak ihraç etmekteyiz. Bu ülkeler arasında en fazla talep Fransa ve İspanya’dan gelmekte. Bunun yanı sıra Almanya, İtalya, Yunanistan, Hollanda, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Irak, İran, Rusya, Azerbaycan, Gürcistan, Özbekistan, Kazakistan, Arnavutluk, Japonya, Mısır, Somali gibi 40’tan fazla ülkeden aldığımız siparişlerin üretimini yaparak ihraç etmekteyiz” diye konuştu.

“Ülke bayraklarının dışında parti ve şirket bayrakları da üretiyoruz”

Geniş ürün yelpazesine sahip olduklarını ifade eden Çilkaya, ülke bayraklarında parti bayraklarına, şirket bayraklarından süsleme ve dekoratif organizasyon bayraklarına kadar birçok alanda bayrak ürerimi yaptıklarını söyledi.

Ürün yelpazesine ilişkin bilgi veren Çilkaya, “Türk bayrağı, başka ülkelerin bayrağı, flama bayrak, gönder bayrak, masa bayrağı, makam bayrağı, yelken bayrak, kırlangıç bayrak, süsleme bayrağı, elde sallama bayrak gibi birçok çeşit ürünün üretimini yapmaktayız. Ülke bayraklarının dışında siyasi partilerin bayraklarını da üretiyoruz.”

Belediye seçimleri talebi artıracak

Önümüzdeki yıl Mart ayıda yapılacak olan belediye seçimlerinin bayrak üretimini artıracağını belirten Çilkaya, daha çok parti ve Türk bayrağı siparişi geleceğini söyledi.

Çilkaya, “Önümüzdeki yıl Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde dolayısıyla siparişler artacaktır. Seçim dönemlerinde daha çok parti bayrakları olmak üzere şanlı Türk bayrağımız da yine yüksek adetlerde siparişler oluşuyor. Ülkemizde beş yılda yerel, genel ve  Cumhurbaşkanlığı seçimleri yapılıyor. Her seçim döneminde olduğu gibi 2024’ün Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde de üretimimiz yüksek kapasitede çalışacaktır. Bayrak üretimi seçimler özelinde ele alındığında sadece ülkemizdeki siyasi seçimlerin dışında başka ülkelerdeki seçimlerle ilgili de siparişler almaktayız. Seçimlerin bayrak üretimi üzerindeki etkisi bir hayli fazla” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir