Share

ESET ve Intel fidye yazılımlarına karşı güçlerini birleştiriyor

ESET uç nokta güvenliğini donanım tabanlı fidye yazılımı algılama özelliğiyle geliştirmek için Intel ile ortaklık kuruyor 

Avrupa merkezli siber güvenlik şirketi ESET, Intel Tehdit Algılama Teknolojisi’ni (Intel® TDT) kendi çok katmanlı siber güvenlik teknolojisi ile birleştiriyor.

 

Müşterilerin iş ve kişisel yaşantılarına yönelik daha önce hiç olmadığı kadar korkutucu bir tehdit haline gelen fidye yazılımlarının karmaşık ve değişen doğasını fark eden ESET, yazılım tabanlı algılama teknolojilerini, sadece Intel donanımlarının sunabileceği fidye yazılımı algılama özelliği ile geliştirecek. KOBİ’lerin kesintisiz büyümesine ve güvenliğine yönelik yeni araçlar sunan teknolojik yeniliklerdeki ilerlemelerle birlikte, Intel TDT ile entegrasyon, Intel tabanlı kişisel bilgisayarlarda çalışan ESET uç nokta güvenlik yazılımlarının fidye yazılımlara karşı üstün savunma sağlayabileceği anlamına geliyor.

 

ESET Uç Nokta Çözümleri ve Güvenlik Teknolojileri Sorumlusu Előd Kironský yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bu iş birliği, fidye yazılımına karşı korunmada Intel’in donanım tabanlı fidye yazılımı algılama teknolojisiyle entegrasyonun sunabileceği hızla sağlanan gelişimi gözler önüne seriyor. İşlemci düzeyinde telemetriden faydalanmak, kötü amaçlı şifrelemenin daha iyi izlenebilmesini sağlamak için atabileceğimiz etkili bir adım. ESET her zaman çok katmanlı yazılıma inanmıştır. Silikon katmanı ekleyerek tehditlere karşı verilen savaşta bir sonraki dönüm noktasının donanım tabanlı güvenlik olduğunu gösteriyoruz.”

 

Geçmişteki fidye yazılımı saldırılarının yıkıcı etkileri ve her geçen gün artan güvenli uç nokta savunmalarını sürdürme karmaşasından dolayı, fidye yazılımları endüstri genelinde endişe yaratmaya devam ediyor. Bunu daha iyi ele almak için fidye yazılımı algılama geliştirmelerini ESET uç nokta güvenlik çözümlerine entegre etmek, algılanmadan kaçmayı başaran tehditlere karşı gelişmiş bağışıklık sağlayacaktır. Dahası, Intel TDT makine öğreniminin sürekli gelişmesi ve ilerlemesiyle birlikte, ESET uç nokta güvenlik çözümlerinin, fidye yazılımı tehditlerinin türev varyantlarını algılama becerisi de buna paralel olarak artacaktır.

 

ESET ve müşterileri açısından bu işbirliğinin değer önerisi, fidye yazılımı algılama konusunda yardımcı olması için Intel TDT makine öğrenimini kullanmanın ve aynı zamanda, bu işlem taleplerinin yarattığı yükü Intel entegre grafik denetleyiciye (GPU) aktarıp genel sistem performansının yüksek kalmasını sağlamanın birlikte yarattığı avantajlarda yatıyor. 

 

 

Bu entegrasyonun avantajları, bu yılın ilerleyen dönemlerinde ESET’in uç nokta güvenlik ürünlerinin satışa sunulmasıyla birlikte açıklanacak. Satışa sunulacak ilk ürünlerle birlikte, ESET kutudan çıkar çıkmaz Intel TDT teknolojisini kullanabilen 9. Nesil ve daha yeni Intel Core™ ve Intel vPro Windows tabanlı kişisel bilgisayarlara odaklanacak.

 

Intel Corp Kıdemli Ekosistem Ortak Yetkilendirme Direktörü Carla Rodriguez şunları söyledi: “Fidye yazılımları hem küçük işletmeleri hem de büyük kuruluşları etkiliyor ve küresel ölçekte ekonomik yansımalarla sonuçlanabilir. Gerçek küresel bir dağıtım ayak izi sunan ESET ile ortaklık kurmak bize heyecan veriyor. ESET’in fidye yazılımlarına karşı optimizasyonları, hem Intel vPro Enterprise hem de KOBİ’leri hedef alan yeni Intel vPro Essential çözümlerinde kullanılacaktır. Bu, farklı ölçeklerde şirketlere doğru ölçüde güvenlik sunan cazip bir donanım ve yazılım paketi sunuyor ve ESET yazılımı, Intel tabanlı kişisel bilgisayarlarda kullanıldığında daha fazla etkililik sağlıyor. Bu, fidye yazılımlarına karşı işleri yoluna koymak için atılan önemli bir adım.” 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı