Share

EÜ’de “Güvende ve Sağlıklı Yaşam Sempozyumu”

Ege Üniversitesi (EÜ) Yeşilay Haftası Etkinlikleri kapsamında “Güvende ve Sağlıklı Yaşam Sempozyumu” düzenlenecek. Sempozyum, EÜ Madde Bağımlılığı, Toksikoloji ve İlaç Bilimleri Enstitüsü tarafından EGE-UZEM’in destekleriyle çevrimiçi olarak 7 Mart Pazartesi günü 09.30-12.30 saatleri arasında yapılacak. Programın açılış konuşmasını Ege Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Necdet Budak ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cemil Gürgün gerçekleştirecek.

 

Program kapsamında; Farkında Olmadan (Pasif Olarak) Maddeye Maruz Kalma, Tütünsüz Yaşam, Tütün Kullanımında Psikolojik Etmenler, Madde Bağımlılığı, Alkolün Vücudumuza Etkileri: Metil Alkol Özelinde Bir Bakış, Madde Kullanımının Saptanmasında Güncel Yaklaşımlar, Bağımlılıkla Mücadelede Akademinin Rolü, Üniversite Yaşamı ve Güvende Olmak ve Gençlerin Gözünden Bağımlılık konuları hakkında bilgiler verilecek.

 

Sempozyum Prof. Dr. Serap Annette Akgür, Doç. Dr. Görkem Yararbaş, Öğr. Gör. İnci Derya Yücel, Dr. Öğretim Üyesi Umut Kırlı, Doç. Dr. Yusuf Kurtulmuş, Öğr. Gör. Yeşim Karabulut, Ar. Gör. Dr. Rukiye Aslan, Ar. Gör. Dr. Demet Havaçeliği Atlam ve Genç Yeşilay temsilcisinin katılımıyla gerçekleşecek.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı