Share

Gezinomi’nin halka arzına bireysel yatırımcıdan 26,1 kat talep geldi

 Türkiye’nin önde gelen turizm teknoloji firması Gezinomi’nin  İnfo Yatırım liderliğindeki
 1 ve 2 Mart 2022 Tarihlerinde gerçekleştirilen halka arzında sonuçlar açıklandı. Gezinomi’nin halka arzına yatırımcılardan 1.551 milyon TL talep geldi. Bireysel yatırımcıdan ise 26,1 kat talep oldu.

 

Türkiye’nin önde gelen turizm teknoloji firması Gezinomi’nin, 1 ve 2 Mart 2022 Tarihlerinde gerçekleştirilen talep toplama sürecinin sonuçları açıklandı. Halka arzda birim fiyatı 14 TL olarak belirlenirken, halka arz edilen 10.000.000 TL nominal değerdeki payların sermaye artışı yoluyla satışa sunularak, çıkarılmış sermayenin 15.000.000 TL’den 25.000.000 TL’ye yükseltildiği belirtildi.

 

Sadece İnfo Yatırım aracılığıyla gerçekleştirilen ve sadece İnfo Yatırım’da hesabı olanların katılabildiği halka arzda, yurtiçi bireysel yatırımcılara ayrılan tahsis tutarının 26,1 katı, yurtiçi kurumsal yatırımcılara ayrılan tahsis tutarının 7,5 katı ve yurt dışı kurumsal yatırımcılara tahsis edilen tutarın ise 2,0 katı talep geldi. Yurt içi bireysel yatırımcıya payların yüzde 25’i, yurtiçi kurumsal yatırımcılara yüzde 55’i ve yurt dışı kurumsal yatırımcılara yüzde 20’si satıldı. Toplamda 140 milyon TL olarak gerçekleşen halka arzda, tüm yatırımcılardan gelen talep 11,1 kat olarak gerçekleşti ve 1.551 milyon TL oldu. 

 

Gezinomi Genel Müdürü M. Armağan Saraçoğlu, “Talep toplama sürecinde hisselerimize ilgi gösteren, bize güvenerek talepte bulunan tüm yatırımcılarımıza teşekkür ediyorum. Gezinomi yönetim ekibi ve çalışanları olarak, yatırımcılarımızın beklentilerini en üst seviyede karşılama sorumluluğuyla, her zaman olduğu gibi elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz ve şirketimize gösterdikleri teveccühe layık olmaya çalışacağız” dedi.

 

Yatırımcıların büyük ilgi gösterdiği bir halka arzı daha başarıyla tamamladıkları için mutlu olduklarını dile getiren İnfo Yatırım CEO’su Ender Şahin, “Hisse maliyetleri açısından oldukça avantajlı bir noktada olan borsamızda şirketlerimizin sayısının çoğalmasını hem işlem hacminin artması hem de yabancı yatırımcıların ilgisini çekmesi açısından önemli görüyorum. Gezinomi’ye yönelik büyük ilgi de sermaye piyasalarımızın geleceğinin parlak olduğunu göstermesi açısından güzel bir işaret. 1-2 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen talep toplama sonuçlarına bakarak Gezinomi’nin İnfo Yatırım aracılığıyla gerçekleşen yılın ilk çeyreğinde en fazla talep gören halka arzı olduğunu söyleyebilirim. Süreçte emeği geçen tüm kurumlarımıza ve çalışanlarına, çalışma arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı