Groupama Sigorta’dan hem cebe hem de araçlara “Uygun Kasko”

Share

Ürün çeşitliliğiyle dikkat çeken Groupama Sigorta, kasko ürünlerine bir yenisini daha ekledi.

 

Groupama Sigorta’nın yeni ürünü ‘Uygun Kasko’, bütçe dostu primler karşılığında sigortalıların araçlarını geniş teminatlarla koruyor. Esnek yapısıyla kişiye özel poliçeler oluşturulabilmesini sağlayan ‘Uygun Kasko’, Groupama anlaşmalı özel servislerini tercih eden sigortalılara fiyat avantajı sunuyor. Böylece Groupama Sigorta araç sahiplerini kaskosuz bırakmamak için yeni bir alternatif sağlıyor.    

 

Groupama Sigorta, “Hayat bazen sana en uygun olanı seçmektir” sloganıyla lanse ettiği ‘Uygun Kasko’ ile daha ekonomik bir kasko poliçesi arayışında olan kişileri araçlarını koruma altına alabilecekleri yeni bir kasko ürünüyle tanıştırdı.

 

Otomobil fiyatlarının yükselmesiyle birlikte satışların da son birkaç yılda düşüş gösterdiğini söyleyen Groupama Sigorta ve Groupama Hayat Genel Müdürü Philippe-Henri Burlisson, ‘’2015, 2016 yıllarında sıfır otomobil ve hafif ticari araç satışları 950 bin adet seviyesindeydi. Geride bıraktığımız 2021 yılında ise 737 bin adet sıfır otomobil ve hafif ticari araç satışı gerçekleşti. İkinci el otomobil pazarında ise 2021 yılında satışlar bir önceki yıla göre yüzde 7’den fazla azaldı. Satışlar düşerken araçların değeri de her yıl düzenli olarak artmaya başladı. Biz de sigortacılığın riski en aza indirme anlayışından hareketle, ekonomik nedenlerle sigorta yaptırmayan veya mevcut kasko poliçelerini yenilememeyi düşünen araç sahipleri için ürün geliştirme çalışmalarımıza devam ediyoruz. Türkiye’de yüzde 25 seviyesinde bulunan kasko sigortalılık oranını arttırmak ve sigortalılarımızın 4 yaş ve üstü araçlarını korumak amacıyla ‘Uygun Kasko’ adında yeni bir ürün geliştirdik. Uygun Kasko sayesinde sigortalılarımız bütçe dostu prim tutarlarıyla araçlarını çalınma, çarpma, çarpışma, yangın, hırsızlık gibi risklerden koruyacak ve çizik, göçük, döşeme yırtığı gibi durumlarda hasarsızlık indirimini bozmadan mini onarım paketinden yararlanabilecekler. Hasar durumunda da anlaşmalı olduğumuz yaklaşık 500 özel serviste herhangi bir ek ücret ödemeden kasko poliçesinin konforunu yaşayabilecekler. Uygun Kasko ürünü ile müşterilerimize kendi ihtiyaç ve yaşam tarzlarına uygun yol yardım paketini seçme olanağı sunuyoruz. Ayrıca sel, su baskını, deprem ve ihtiyari mali mesuliyet teminatlarında sunulan opsiyonlar ile kişiye özel teminat yapısı oluşturarak daha uygun primlerle kasko poliçesi almalarını sağlıyoruz. Bu sayede, Uygun Kasko ürünümüzle sigortalılarımızın bütçesini yormadan, cazip prim ödemeleriyle araçlarını risklerden koruyoruz.” şeklinde konuştu. 

 

 

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir