Gürcistan’dan Geldi Türkiye’de Hayat Buldu

Share

Hastalığı nedeniyle Gürcistan’dan Türkiye’ye gelen bir hasta Ordu’da hayat buldu. Ordu’nun merkez ilçesi Altınordu’da bulunan özel bir hastanede sağ böbreğinde tümör olduğu anlaşılan Gürcü vatandaşı başarılı operasyonla sağlığına kavuşturuldu. Ameliyatla alınan kafa büyüklüğündeki tümör ise herkesi şaşırttı.
David Sıradze adlı Gürcistan uyruklu bir kişi hastalığı nedeniyle Türkiye’ye geldi. Ordu’nun Altınordu ilçesinde özel bir polikliniğe sağ yan ağrısı, idrarda kanama ve kilo kaybı şikayetleri ile başvuran Gürcistan uyruklu hastada Üroloji Uzmanı Op. Dr. Haluk Yürür tarafından yapılan USG ve tüm batın tomografisinde sağ böbrek üst polden menşeini alan karaciğere doğru uzanan 17×17 x15 cm boyutlarında tümöral kitle tespit edildi. Hastaya sağ radikal nefrektomi önerildi, hasta kabul etti ve yatışı verildi.
KAFA BÜYÜKLÜĞÜNDE TÜMÖR ŞAŞIRTTI
Üroloji Uzmanı Op. Dr. Haluk tarafından planlandığı gibi David Sıradze adlı Gürcistan uyruklu hastaya sağ böbrek tümör ameliyatı yapıldı. Yapılan ameliyatla tümöral kitle çıkarılarak hasta sağlığına kavuştu. Ancak çıkarılan kafa büyüklüğündeki kitle tıp dünyasında şaşkınlık yarattı. Üroloji Uzmanı Op. Dr. Haluk Yürür 2 gün önce ameliyat olan hastanın genel durumunun iyi ve vital bulgularının normal olduğunu söyledi. Gürcistan uyruklu hasta David Sıradze ise Türkiye’de yeniden hayat bulduğunu belirterek timör ameliyatını gerçekleştiren Üroloji uzmanı Op.Dr. Haluk Yürür ve ekibine teşekkür etti. (BSHA)

BSHA – Bilim Sağlık Haber Ajansı

You may also like...