Hamsi Şenliğinde 1.5 Ton Hamsi Tüketildi

Share

Ordu’nun Gülyalı ilçesinde düzenlenen ‘5. Hamsi Şenliği’nde katılanlara yaklaşık 1,5 ton hamsi dağıtıldı.
Kestane Mahallesi İlkokulu bahçesinde organize edilen şenlikte, vatandaşlara, ızgara ve tavalarda pişirilen yaklaşık 1,5 ton hamsi ikram edildi.
Mahalle muhtarlığı ve mahallenin Kültür, Sosyal ve Yardımlaşma Derneğince gerçekleştirilen şenliğe, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Suat Olgun ve Ali Erdal Gülderen, Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, Kültür ve Turizm İl Müdürü Uğur Toparlak, mahalle sakinleri ve davetliler katıldı.
“BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZ DAİM OLSUN”
Geleneksel hale getirilen Hamsi Şenliğinin birlik ve beraberlik olgusunu güçlendirdiğini aktaran Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Erdal Gülderen, “Öncelikle Ordu için önemli yatırımların hayata geçirilmesi için gece-gündüz demeden çalışan Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in selamlarını iletiyorum. Yoğun programlarından dolayı buradaki etkinliğe katılamadı. Şunu belirtmek isterim ki Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak birlik ve beraberliğimizi güçlendirecek her çalışmanın her etkinliğin arkasındayız ve destekçisiyiz. Bugün burada gördüğümüz tablo da aynen bunu ifade ediyor. Büyükşehir Belediyemiz çalışıyor. İnşallah önümüzdeki Cuma günü restorasyon çalışmasını tamamladığımız Gülyalı Kestahane Mahallesi Merkez Caminin açılışını gerçekleştireceğiz. Bu güzel müjdeyi siz kıymetli mahalle sakinlerimize vermek istiyorum. Bu etkinlikte emeği geçen herkesi kutluyor, başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.
“DESTEK VEREN HERKESE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM”
5. Hamsi Şenliğinde bir konuşma yapan Mahalle Muhtarı Yusuf Yurtseven bu etkinlikler sayesinde gurbetçilerin de mahalleye gelerek, birlik ve beraberliğin pekiştiğini ifade ederek şöyle konuştu, “ Gülyalı Mahallesi 5. Hamsi Şenliğine destek veren başta Ordu Büyükşehir Belediyemize, İlçe Belediyelerimize, kurumlara ve iş adamlarına çok teşekkür ediyorum. Bizler bu etkinliklerin sadece aracı olduğunu biliyoruz. Amacımız insanları birbirleri ile kaynaşmasını sağlamak. İnşallah bu şenliğimizi daha da geliştirerek ilerleyen yıllarda daha kapsamlı yapacağız” şeklinde konuştu. (BSHA)

BSHA – Bilim Sağlık Haber Ajansı

You may also like...