Hibrit Honda H-RV İncelemesi! Gerçek bir yakıt cimrisi mi?

Share

1998 yılından beri üretilen ve Honda’nın en çok sevilen modellerinden biri olan H-RV, tamamen yenilenmiş 3. nesli ile birlikte ülkemizde satışa sunuldu.

1,5 litrelik benzinli motora elektrikli bir motorun eşlik ettiği bu hibrit model, Style ve Advanced olmak üzere iki farklı donanım paketine sahip. Dilerseniz yeni Honda HR-V ne gibi özellikler sunuyor, sürücüye nasıl bir performans vaadediyor daha yakından bakalım.


Honda Civic Sedan 2022 fiyat listesi

Honda Civic Sedan 2022 fiyat listesi

Ülkemizde en çok tercih edilen C segment modellerinden biri olan Honda Civic Sedan 2022 fiyat listesi ve teknik detayları ile karşınızdayız.

Honda HR-V, 650 bin TL’den başlayan fiyat listesine sahip

CR-V’nin küçük kardeşi olarak nitelendirilen Honda HR-V, hem tasarım hem de donanım olarak epey değişikliğe uğramış durumda. Aracın genel olarak dış tasarımına baktığımız zaman ızgaradaki yatay detayların, arabayı olduğundan daha geniş ve sportif bir görünüm kattığını görüyoruz.

SDNShiftdelete.net

Coupe bir görünüm kazanması adına yeni HR-V’nin tavanı biraz alçaltılmış durumda. Bu yüzden arka koltuklarda oturan yolcuların baş mesafesi biraz kısalmış olsa da Honda bu problemi, koltukların açısını biraz daha geriye alarak çözmeyi başarmış. Ayrıca aracın kendi rakiplerine göre son derece geniş bir diz mesafesine de sahip olduğunu söyleyelim.

İç kabine baktığımız zamanda ise yeni HR-V’ye Apple Car Play ve Android Auto destekli 9 inçlik bir multimedya ekranı eşlik ettiğini görüyoruz. Ayrıca bu model, sürüş hakkındaki tüm detaylı bilgilere ulaşabileceğiniz yarı dijital bir gösterge paneline sahip.

Honda H-RV

Bu aracın en iddialı olduğu konulardan birinin yakıt tüketimi olduğunu söyleyebiliriz. Honda HR-V, fabrika verilerine göre karma tüketimde 5,4 litre benzin tüketiyor. Aracı deneyimlediğimiz yaklaşık 70-80 kilometre boyunca aracın bu verilerden pek şaşmadığını, trafiğe bile girmemize rağmen HR-V’nin 100 kilometrede en fazla 5,7 litre yakıt tükettiğini belirtelim.

Gelelim yeni Honda HR-V’nin fiyat listesine. Daha önce de belirttiğimiz gibi HR-V’nin Style ve Advanced olmak üzere iki farklı donanım paketi bulunuyor. Alt seviye olan Advanced paketi 650 bin TL, üst paket Style’ı ise 685 bin TL’den satılıyor.

Yeni Honda HR-V hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmında veya SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Haber Kaynağına Git

Türkiye Ajans

[email protected]

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir