Share

ICA, SUMMITS Uluslararası Akıllı Ulaşım Sistemleri Zirvesi’nde

ICA kentsel ulaşımda, sürdürülebilirliği ve enerji verimliliğini arttırmak amacıyla yaptığı çalışmalar kapsamında “SUMMITS Uluslararası Akıllı Ulaşım Sistemleri Zirvesi’ne sponsor oldu. 

 

Türkiye Akıllı Ulaşım Sistemleri Derneği tarafından 9-10 Mart 2022 tarihlerinde Ankara’da Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nda düzenlenecek olan SUMMITS Uluslararası Akıllı Ulaşım Sistemleri Zirvesi, akıllı hareketlilik ve ulaşımın dijitalleşmesi alanında ülkemizin en kapsamlı ve zengin içerikli etkinlikler arasında yer alıyor.  Akıllı ulaşım sistemleri alanındaki kurum ve kuruluşların üst düzey yetkilileri ile uzmanların katılacağı etkinlikte Türkiye ve dünyadaki önemli yenilikler ve trendler konuşulacak. 

 

SUMMITS Akıllı Ulaşım Sistemleri Zirvesi’ne sponsor olarak destek vermekten büyük bir memnuniyet duyduklarını belirten IC Altyapı Genel Müdürü Serhat Soğukpınar, etkinlikle ilgili şunları söyledi:  “ICA olarak işletmesini yaptığımız Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolunda bulunan akıllı ulaşım sistemlerimiz ile sürücülerimizin en güvenli, hızlı ve konforlu bir şekilde yolculuk etmelerini sağlıyoruz. Akıllı ve sürdürülebilir ulaşıma verdiğimiz önem doğrultusunda, dijital teknolojileri kullanarak daha verimli ve esnek ulaşım sistemleri oluşturmak öncelikli hedeflerimiz arasında yer alıyor. Hızla gelişen yeni nesil teknolojiler sayesinde akıllı ulaşım sistemleri önümüzdeki yıllarda çok daha büyük bir önem kazanacak. Özellikle 5G haberleşme altyapısının devreye alınması, akıllı ulaşım sistemlerinin etkinliğini en üst düzeye çıkartacak. Otonom araçların kullanımının dünyada olduğu gibi ülkemizde de artması ile birlikte bu araçların da güvenle yol alabileceği, ileri teknolojiye sahip altyapıların kurulması ve geliştirilmesi konusunda ICA olarak sektörümüze öncülük etmeyi hedefliyoruz.” 

 

Akıllı ulaşım ve sürdürülebilir bir gelecek için kilometre taşları döşeniyor

Yenilikçi teknolojileri projelerine entegre eden ICA, mobiliteyi daima daha verimli, akıllı ve aynı zamanda daha çevreci hale getirmek, yaşanabilir bir dünya bırakma hedefi doğrultusunda projelerine yön verirken, karbon salımının azaltılmasını sağlayan akıllı ulaşım sistemlerinin de destekçisi konumunda.

 

İşletme olarak inovasyonu ve dijital dünyayı yakından takip eden ICA, sunduğu yenilikçi hizmet ve uygulamalar ile Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nın 11.’si olan “Sürdürülebilir Şehirler ve Topluluklar” hedeflerine katkı sağlıyor. 

 

Şehirlerarası ve kentsel hareketliliği sağlıklı ve sürdürülebilir kılmayı kendilerine kurum kültürü olarak belirleyen ICA, sorumluluğundaki güzergahta trafik sayım sensörlerinden meteoroloji sensörlerine, olay algılama ile CCTV kameralarından sürücüleri her konuda bilgilendirme amacıyla kullanılan ve VMS adı verilen Değişken Mesaj İşaretlerine kadar ileri teknolojiye sahip birçok sistemi etkin biçimde kullanıyor. ICA ulaşımı daha güvenli, verimli ve konforlu bir hale getirmek için tüm güzergahı Ana Kontrol Merkezi üzerinden 7/24 kesintisiz izliyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı