Share

İnegöl Belediyesi Gazileri Oylat’ta Ağırladı

İnegöl Belediyesi, İnegöl Muharip Gaziler Derneği üyelerini Oylat’ta misafir etti. 3 günlük programın ilk akşamında Kaymakam Eren Arslan ile Belediye Başkanı Alper Taban da yemekte gazilerle bir araya geldi.

 

İnegöl Belediyesi, İnegöl Muharip Gaziler Derneği üyeleri için aileleriyle birlikte Oylat’ta 3 günlük program düzenledi. Salı günü başlayan programın ilk akşamında, Kaymakam Eren Arslan ve Belediye Başkanı Alper Taban eşleriyle birlikte gazilerle akşam yemeğinde bir araya geldi.

 

GAZİLER İNEGÖL’DE YALNIZ DEĞİL

Yemek öncesi kısa bir selamlama konuşması yapan İnegöl Muharip Gaziler Derneği Başkanı Selami Seymen, kendilerine sunulan imkandan ve gösterilen ilgiden dolayı Kaymakam Eren Arslan ve Başkan Alper Taban’a teşekkür etti. İnegöl Belediyesi’nin her daim gazilerin yanında olduğunu hissettiklerini kaydeden Seymen, duydukları memnuniyeti dile getirdi.

 

“BUGÜN YİNE İHTİYAÇ OLSA, VATAN İÇİN ŞEHADETE HERKES KOŞARAK GİDER”

Belediye Başkanı Alper Taban ise yaptığı selamlama konuşmasında gazilerin önemine vurgu yaptı. Başkan Taban, “Sizler için bu yapılanlar, bizim boynumuzun borcu. Sizler bu ülke için hizmet ettiniz, gazilik mertebesinde hizmet ettiniz. Ben bu vatanın evladı olarak sizlere teşekkür ediyorum. Nihayetinde bu ülke için toprağa düşmüş tüm şehitlerimizi ben rahmet ve minnetle anıyorum. Gazilerimizden vefat etmiş tüm büyüklerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. O kadar necip bir milletiz ki yeniden bu manada bir ihtiyaç olsa, bu masadaki herkes, ülkenin her ferdi yine şehadete koşarak gider. Bugün Ukrayna’da yaşananların hiçbir yerde yaşanmasını istemeyiz ama böyle bir durumda da milli mücadele ruhunu her zaman göstermeye hazır bir millet var. Bununla da ne kadar gurur duysak azdır. Belki de bizi diğer toplumlardan ayıran, diğer milletlerden ayıran özellik de bu olsa gerek. Vatan, bayrak, bağımsızlık, millet olma duygusu” diye konuştu.

 

“HER TÜRK ASKER DOĞAR”

Kaymakam Eren Arslan da şehitlik ve gaziliğin milletimizin en kutsal, en kıymetli değerleri olduğuna dikkat çekerek şöyle konuştu: “Şehit nurlanmış, gazi onurlanmış askerdir. Türk milleti asker bir millettir. Her Türk asker doğar. Biz bunu bir marş gibi sürekli söyleriz. Bunu da sadece söylemekle kalmaz, vatan bize ihtiyaç duyduğunda kadınıyla erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla her zaman vatanımızı, milletimizi, değerlerimizi savunmak için asla geri durmayız. Tarihimiz bu güzel şerefli sayfalarla dolu. Eğer bir gün buna ihtiyaç olursa hepimiz bu vatan için şehit olmaya, gazi olmaya dünden razıyız. Tabi bu herkese nasip olan bir makam değil. Şehitlik ve gazilik hakikaten onurla, şerefle taşınacak mertebeler. Bir insanın ulaşabileceği dünyevi makamların en yücesi. O yüzden ne kadar gurur duysanız azdır. Allah sizlerden ve cümle bu vatan için şehit olmuş, gazi olmuş büyüklerimizden razı olsun. Allah birliğimizi ve beraberliğimizi, ülkemizin gücünü, kuvvetini daim eylesin.”

 

“VEFALI BİR MİLLETİZ”

“Bizler büyük bir millet, güçlü bir devlet olduğumuz gibi vefalı ve tarihini, geçmişini unutmayan bir milletiz. Bugün bu vefayı gösteren, sizleri burada kısa bir zaman diliminde de olsa ağırlayan Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum. Sizler için ne yapsak azdır. Sizin yaptıklarınızın asla karşılığı olamaz. Her zaman sizlerin emrinizde olduğumuzu bilmenizi istiyorum.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı