Share

İZİD’e 100.’ncü Yıl Onur Ödülü

İZİD’e 100.’ncü Yıl Onur Ödülü

İZİD-İzmir İş Dünyası Derneği Başkanı Feyyaz Sungur’a Cumhuriyet’in 100.’ncü yıldönümünde anlamlı ödül. İzmir iş dünyasının önde gelen sivil toplum kuruluşlarından İZİD, Birlik ve Beraberlik Federasyonu’nun Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezin’de düzenlediği ve Cumhuriyetimizin 100. Yılında gerçekleşen ödül gecesinde onur ödülüne layık görüldü.

İZİD Başkanı Feyyaz Sungur, Türkiye’de 51 ilde gönüllü faaliyetlerini sürdüren Birlik ve Beraberlik Federasyonu tarafından Cumhuriyet’in 100.’ncü yılında 100 başarılı insan onur ödülüne layık görüldü. Sungur ödülünü İzmir Kent Konseyi Başkanı Nilay Kökkılınç’tan aldı.

100.’ncü yılda iş, siyaset, sanat ve kadın girişimci 100 başarılı insanı onurlandırmak istediklerini belirten Birlik ve Beraberlik Federasyonu Başkanı Mehmet Diş, “Cumhuriyetin 100. Yılı münasebetiyle böyle bir ödül gecesi düşündüklerini belirterek “100.cü yıla yakışır bir şekilde geceye hazırlanarak 100 ismi belirledik. Yardım kuruluşu bir dernek olarak geceden elde ettiğimiz bağışlarla engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye hediye edeceğiz. Amacımız tüm engelli kardeşlerimizin yaşam kalitelerini artırmak” dedi. 100.’ncü yıl onur gecesinde siyasetçi’den belediye başkanına, gazeteciden, girişimci iş insanlarına, yöneticilere, sanatçılara kadar 100 değerli insan ödüllendirildi.

İZİD Başkanı Feyyaz Sungur ise böylesine anlamlı bir gecede böyle anlamlı bir ödüle layık görülmekten mutlu olduğunu belirtti. Sungur, “100.’ncü yıla yakışır bir gece de bizim tekrarını bir daha göremeyeceğimiz bir ödülle onurlandırıldık. Bu ödüle layık olabilmek için çalışmalarımıza ara vermeden daha yoğun bir şekilde devam edeceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir