İzmir’in iki köklü kurumundan işbirliği protokolü

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) ve Bornova Veteriner Kontrol Enstitüsü arasında işbirliği protokolü imzalandı. DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, iki kurum arasındaki işbirliğinin ulusal ve uluslararası projelerin geliştirilmesine katkı sağlayacağını söyledi.

 

İzmir’in ilk ve tek veteriner fakültesini kuran Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) ve Bornova Veteriner Kontrol Enstitüsü arasında işbirliği protokolü imzalandı. DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar ve Bornova Veteriner Kontrol Enstitüsü Müdürü Dr. Özhan Türkyılmaz’ın imzaladığı protokolle, bilimsel ve akademik çalışmalar yapılacak, DEÜ Veteriner Fakültesi öğrencileri, staj ve saha çalışması gibi imkanlardan faydalanabilecek.

Protokol töreninde İzmir’in ilk ve tek veteriner fakültesini açtıklarını söyleyen DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, “İki yıl önce Kiraz ilçemizde DEÜ Veteriner Fakültemizi oluştururken bazı hedeflerimiz vardı. Koyduğumuz hedefler doğrultusunda her geçen gün hızla yol almaya devam ediyoruz. Fakültemiz öğrencilerimizle, değerli hocalarımızla çok kısa sürede ciddi bir noktaya geldi. İmzaladığımız protokolün, enstitüdeki laboratuvarlardan faydalanacak, projeler ve araştırmalar yapacak öğrencilerimiz için önemli bir seçenek oluşturacağını düşünüyoruz. Veteriner hekimlerimizin ülkemiz için ne kadar kıymetli olduğunu ve bu alanda bilgi birikiminin oluşturulması gerektiğini biliyorduk. Kurduğumuz veteriner fakültemizle ne kadar isabetli bir karar aldığımızı gördük. Tarım ve Orman Bakanlığı nezdinde sizlere teşekkür ediyor, ulusal ve uluslararası projelerin geliştirilmesine, öğrencilerin yetişmesine katkı sağlayacak bu protokolün ülkemize, İzmir’imize ve üniversitemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

EĞİTİM FAALİYETLERİ DE YAPILACAK

Tarım ve Orman Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde çalışmalarını sürdürdüklerini dile getiren Bornova Veteriner Kontrol Enstitüsü Müdürü Dr. Özhan Türkyılmaz ise, “Biz, Ege Bölgesi’ndeki illerde faaliyet gösteren, veteriner hekimlik alanında çalışan ve hayvan hastalıkları ile mücadele eden bir enstitüyüz. ISO 17025’e göre akreditasyonumuz var. 1933 yılında kurulan enstitümüzün, araştırma, eğitim ve akademi alanında da çalışmaları bulunuyor. İmzaladığımız bu protokolle ve sizlerin katkılarıyla çok daha güzel projelere ve çalışmalara imza atacağımıza inanıyoruz. DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar’a ve değerli hocalarımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

 

Dokuz Eylül Üniversitesi ve Bornova Veteriner Kontrol Enstitüsü arasında imzalanan protokol, akademik ve bilimsel çalışmaların yanı sıra eğitim faaliyetlerini de içeriyor.   Protokol kapsamında, DEÜ Veteriner Fakültesi öğrencileri, staj, uygulama ve saha faaliyetlerine katılabilecek. Yapılan işbirliği çerçevesinde ayrıca, hayvancılık alanında üretime katma değer sağlayacak çalışmalar yapılacak, sanayi kuruluşlarının araştırma ve teknoloji geliştirme faaliyetlerine katılım sağlanacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Etiketler: 20 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. turkiyeajans.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. turkiyeajans.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir