Kaspersky, kötü amaçlı yazılım analistleri için yeni bir eğitim sunuyor

Kaspersky yıllık BT Güvenlik Ekonomisi raporuna göre KOBİ'lerin ve işletmelerin yarısından fazlası, 2021'de üçüncü taraf güvenlik uzmanlarını işe almanın bir numaralı nedeni olarak "özel uzmanlık ihtiyacını" gösterdi. BT güvenliği çalışanlarının aranan profesyonel seviyeye ulaşmalarına yardımcı olmak için Kaspersky, yerleşik tersine mühendisler, olay müdahale ekipleri ve dijital adli tıp uzmanları için Gelişmiş Kötü Amaçlı Yazılım Analizi Teknikleri kursuyla çevrimiçi eğitim portföyünü genişletti.

2020'de işletmeler dijital dönüşümlerini aylar hatta yıllar içinde hızlandırmak zorunda kaldılar. Bu da karmaşık BT altyapısının ve ilgili güvenlik risklerinin hızla artmasına neden oldu. Siber güvenlik uzmanlarının eksikliği ve dahili olarak yetenek geliştirme kapasitesinin olmamasıyla birlikte bu durum, şirketleri dış destek aramaya zorladı.

Kaspersky'nin BT iş güvenliği karar vericileri arasında yürüttüğü küresel araştırması, şirketlerin uzmanlardan yardım almak için belirli işlevlerde dış kaynak kullanımına yöneldiğini gösteriyor. 2021'de uzmanlık ihtiyacı, üçüncü taraf hizmetleri getirmenin ana nedeni olarak finansal verimliliğin bile önüne geçti. Geçen yıl işletmeler, güvenlik çözümlerinin sağlanmasında sağladıkları ek verimlilik nedeniyle (70) BT güvenliğini çoğunlukla dış kaynaklardan temin etti. 

Şirket içi uzmanlığın iyileştirilmesi aynı zamanda her büyüklükteki işletme için BT güvenliği bütçe harcamalarının ikinci ana itici gücünü oluşturuyor. Neredeyse on kuruluştan dördü (38) bu faktörden siber güvenlik harcamalarını artırmanın ana nedeni olarak bahsediyor.

Tüm bunlar, yüksek nitelikli güvenlik uzmanlarının bugün her zamankinden daha fazla talep gördüğü anlamına geliyor. Kariyerlerini geliştirmek isteyenler, yeni ve nadir beceriler kazanmak için anı yakalamak zorunda. Dünyanın her yerinden profesyonellerin becerilerini yeni bir düzeye taşımalarına yardımcı olmak için Kaspersky, yeni Gelişmiş Kötü Amaçlı Yazılım Analiz Teknikleri kursuyla eğitim portföyünü genişletti.

Kursun odak noktasını gelişmiş statik analizler oluşturuyor. Bunun nedeni, kodun işlevselliğini belirlemenin ve daha önce görülmemiş kötü amaçlı kod içeren siber güvenlik olayları için eyleme dönüştürülebilir yapay öğeleri bulmanın en güvenilir yolu olması. Bu, APT'lerden etkilenen kuruluşların yeterli hasar değerlendirmesi ve olay müdahalesi tanımlamasına olanak tanıyor.

Kurs ayrıca yalnızca rutin görevleri optimize etmeye değil, aynı zamanda araştırmacının koddaki çalışmasını korumaya yardımcı olan şifre çözme otomasyonu, kod çözme ve örneklerin diğer işlemleriyle ilgili özel Kaspersky teknik bilgilerini içeriyor.

Eğitim, Kaspersky Baş Güvenlik Araştırmacısı ve saygın Küresel Araştırma ve Analiz Ekibi üyesi Igor Kuznetsov tarafından geliştirildi. Igor, Lazarus, MiniDuke ve Carbanak gibi vakalar üzerinde kendi çalışmasından özenle seçilmiş alıştırmaları ve IDA Pro'daki statik analizin en önemli yönlerini ele alırken, aynı zamanda özel işlem gerektiren köşe taşı niteliğindeki benzersiz vakaları da gösteriyor.

Kaspersky Baş Güvenlik Araştırmacısı Igor Kuznetsov, şunları söyledi: “Kaspersky'deki 20 yıllık kariyerim boyunca birçok ilginç ve kötü şöhretli APT kampanyası üzerinde çalışma şansım oldu. Gelişmiş Kötü Amaçlı Yazılım Analiz Teknikleri kursunu, bu uzmanlığı gelecek nesil BT güvenlik uzmanlarına aktarmak için bir araya getirdik. Deneyimlerimizin ve paylaştığımız araçların karmaşık kötü amaçlı yazılımları analiz etme, yerinde olay müdahalesi ve örnekleri doğru şekilde önceliklendirme gibi siber güvenlik olaylarıyla çalışanların deneyiminin seviyesini yükseltecek beceriler kazanmalarına yardımcı olacağını umuyoruz.”

Kurs, uygulamalı öğrenme için 60 video dersinden ve 100 saatlik sanal laboratuvar süresinden oluşuyor. Katılımcılar, eğitimi kendilerine en uygun hızda tamamlamak için altı aylık erişime sahip olacaklar.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Etiketler: 35 okunma
Bilgilendirme

Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. turkiyeajans.com 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK Yasalarına Uygun Hareket etmeyi esas alır Bu sebeple içerikleri ve yorumları kontrol etme ya da araştırma yükümlü tutulamaz Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği iletişim adreslerinden bildirebilirsiniz. En Kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Risk Açıklaması:
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. turkiyeajans.com sitesinde kullanılan kaynaklardaki herhangi bir hata/eksiklikten dolayı, sitedeki bilgilerin kullanılması sonucunda yatırımcıların ve üçüncü kişilerin uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan turkiyeajans.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir